Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem úgy volt, hogy a mentő...

Nem úgy volt, hogy a mentő csak maximum 30km/h-val léphetik túl a megengedett sebességet megkülönböztető jelzéssel?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt a 2x1 sávos úton hallottam előre, hogy szirénázik, már ott volt tőlem nem messze a lehetőség, hogy lehúzódjak (kb. 40 méterre), a kanyarból mikor kirobbant már ment az irányjelzőm, hogy jelezzem neki, hogy le fogok húzódni a buszöbölbe. Jöttek szemből is, így nem volt elég sáv szélére húzódni. A mentő az jött mint a meszes, fény jelzés + hangjelzés + még elkezdett izomból villogtatni is a távolságival, minden egyes kormánymozdulatnál csak úgy billegett a mentő akkora lendülettel jött, én meg éppen az utolsó pillanatban még lebírtam előtte húzódni de már így is fel kellett hajtanom a padkára. Az szinte 100%, hogy nem 80-al jött (lakott területen belül történt), hanem minimum 100-al.


Most akkor érvényes ez a szabály, hogy max 30-al léphetik túl? Nincs vele bajom ha nem, csak így, hogy belengették ezt a törvényt ezzel számoltam, hogy nem jön 80-nál gyorsabban úgy sem. De majdnem nem jött ki a lépés.



júl. 20. 20:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
41%
Magyar vagy? Ha igen tedd a szívedre a kezed a másikkal ird meg az e-mailt és külddjed el a feljelentést! Nehogy már itt életeket mentsen ha van egy belső szabály náluk. Szánalmas, ha sikerült megmenteni az embert utána én biztos nem beszélnék vele nem érdemli meg így az életet, hogy szabálytalanul vitték kórházba vagy mentek ki érte.
júl. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
#11 Milyen feljelentést? Engem aztán nem zavar. Ha sietni kell hát siessenek. Csak rég láttam mentőt így száguldani és elszámoltam magam aztán eszembe jutott ez amit olvastam és gondoltam csak rákérdezek.
júl. 21. 00:52
 13/14 anonim ***** válasza:
86%
Nincs ilyen törvény, jogszabály. A mentőknél van b@lf@sz vezetés, ott pattant ez ki valakinek az agyából.
júl. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
80%
Na te aztán tükörből nem tudod megállapítani hogy 80 vagy 100-zal jön.
júl. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!