Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem úgy volt, hogy a mentő...

Nem úgy volt, hogy a mentő csak maximum 30km/h-val léphetik túl a megengedett sebességet megkülönböztető jelzéssel?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt a 2x1 sávos úton hallottam előre, hogy szirénázik, már ott volt tőlem nem messze a lehetőség, hogy lehúzódjak (kb. 40 méterre), a kanyarból mikor kirobbant már ment az irányjelzőm, hogy jelezzem neki, hogy le fogok húzódni a buszöbölbe. Jöttek szemből is, így nem volt elég sáv szélére húzódni. A mentő az jött mint a meszes, fény jelzés + hangjelzés + még elkezdett izomból villogtatni is a távolságival, minden egyes kormánymozdulatnál csak úgy billegett a mentő akkora lendülettel jött, én meg éppen az utolsó pillanatban még lebírtam előtte húzódni de már így is fel kellett hajtanom a padkára. Az szinte 100%, hogy nem 80-al jött (lakott területen belül történt), hanem minimum 100-al.


Most akkor érvényes ez a szabály, hogy max 30-al léphetik túl? Nincs vele bajom ha nem, csak így, hogy belengették ezt a törvényt ezzel számoltam, hogy nem jön 80-nál gyorsabban úgy sem. De majdnem nem jött ki a lépés.



júl. 20. 20:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Hol álmodtad ezt a szabályt?
júl. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Nincs ilyen szabály.
júl. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Sosem volt ilyen szabály.
júl. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Pedig van ilyen, vagy legalábbis erről szólt minden, hogy lekorlátozták őket a sok mentőbaleset miatt. Vagy ez csak ajánlás lett végül?
júl. 20. 20:24
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Pedig nincs ilyen.

Én még csak nem is hallottam ilyen sületlenségről...

júl. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Ezt honnan szedted? Jogszabály, vagy forrás?
júl. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%

Eleg sok hirportálon írták. Nem jogszabály,hanem a mentősök vezetésének utasítása.


[link]

júl. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Seila ***** válasza:
68%
Hallottam és olvastam én is. Korábban írtak erről, de nem nagyon tartják be.
júl. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
#7: Még csak az sem, "a szolgálat által önkéntesen vállalt", "továbbra is a gépjárművezető mérlegelheti"
júl. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%
Belső szabályzásban simán előírhatnak maximális sebességet. Asszem a vérszállítós Lightbarmarci is beszélt erről egy régebbi vidijében. Nagyobb sebesség, nagyobb kockázatvállalás. Nyilván beteggel nem fognak őrült módjára hajtani, nem is az a cél.
júl. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!