Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha valaki már egyszer járt...

Ha valaki már egyszer járt autósiskolába, sok órát vett és nem lett meg, akkor van értelme újrakezdeni vagy el kell engedni?

Figyelt kérdés
Sajnos még olyan sok órát kellett volna venni inkább nem mentem. Az oktatókkal sem lehetetett normális tempóban haladni, sajnos úgy meg elfelejti az ember. Na mindegy ha valaha úgy döntenék újrakezdem akkor emlékezni fognak rám?? Igaz az hogy egy adott városon belül az összes oktató meg biztos ismeri egymást? Ez esetben emlékeznének rám hogy ez már volt egyszer? És lehet e értelme valaha újra kezdeni vagy nem? Nyilván most nincs rá pénz, de ha egyszer majd lesz.

júl. 14. 13:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Természetesen őt bukasig nem jutottam el így akkor az le nullázódott.
júl. 14. 13:14
 2/14 A kérdező kommentje:
És ha tegyük fel emlékeznek rám akkor az nekem jó vagy rossz?
júl. 14. 13:14
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Persze hogy emlékezni fognak, megnézik a kartonod és ott van hogy mennyi órát csináltál már meg és akkor eszükbe jut. Amúgy szerintem inkább válts oktatót ismerősi ajánlás alapján és csináld meg úgy.
júl. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Már elévült nekem, újra kell kezdeni de most nincs rá pénzem. Azért is lett abba hagyva mert már azt sem bírtam fizetni. Nyilván kölcsönökbe meg nem akartam verni magam. Sajnos nincs olyan ismerős aki tudna jó oktatót. Ha lenne akkor alapból ahhoz mentem volna. Facebook csoportokban néztem ki jókat, de azok el sem vállaltak mikor felhívtam. Nem egyszerű sajnos.
júl. 14. 13:25
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor viszont az rossz nekem ha azt megnézik nem? Nyilván akiknél voltam oktatók azokhoz csak azért mentem mert nem tudtam jobbat intézni. Sajnos nincsenek kapcsolataim se hát szél se semmi.
júl. 14. 13:27
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es kommented alapján úgy gondolom, hogy volt forgalmi vizsgán bukásod.

Nem attól évül el, hogy hány volt, hanem hogy mennyi idő telt el: két évnél régebbi bukást nem számítanak be.

Így például, ha valakinek volt öt bukása, és nem ment el PÁV vizsgálatra, és az újrakezdés során az új vizsga időpontjához képest az első bukása több, mint két éve volt, akkor csak négy bukása van, tehát efelől tehet forgalmi vizsgát. És az idő haladtával egyre fogynak a beszámításra kerülő régebbi bukások.

júl. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Úgy tudom ha valaki ötször bukik az nem évül el, és nem is tudja újrakezdeni csak a páv alkalmassági után. De ha nem volt őt bukás akkor le nullázódik.
júl. 14. 15:45
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Én pedig úgy tudom, hogy nem az számít, hogy te hogy tudod, hanem ahogyan a hatályos jogszabályban van: „14. § (4) öt sikertelen vizsga számításánál a megelőző két éven belül, azonos kategóriában tett forgalmi vizsgákat kell figyelembe venni.” ← 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól hatályos szövegéből.

Sehol nem szerepel a jogszabályban olyan kivétel, amikor nem így kell tenni.

júl. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
9%

Milyen jó oktató kellene neked??

CSak azt mutatja meg hogy hogyan kell előre és hátra menni.

A többit neked kell megtanulnod a kresz szabályok betartásával.

Amit elméletben meg tudni kell.

júl. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Nehéz megválaszolni. Oktatód mit mondott? Mi az ami nem megy?
júl. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!