Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Aki Budapesten lakik annak...

Aki Budapesten lakik annak autózni, vagy tömegközlekedni a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

júl. 10. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hova közlekedik.
júl. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
23%
Nincs az a vis maior helyzet, hogy tömegközlekedésre szálljak, még a gondolat is undorító.
júl. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs autóm, metró mellett lakom így mindig tömegközlekedéssel járok.
júl. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

Attól függ hogy - ahogy az első is írja - hova megy, és miért megy.

Ha belvárosban közlekedsz, és nem mész a várostól messzire, illetve nem szállítasz nehéz árut, közlekedni nem tudó személy, akkor szerintem jobban megéri tömegközlekedéssel menni.

júl. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy


1) Pontosan hol laksz, hova közlekedsz.


2) Az élethelyzeted.


A külvárosnak is vannak olyan részei, amelyek decens módon el vannak látva tömegközlekedéssel, így a belvárosba ingázónak nem feltétlenül éri meg a saját autó. Ugyanakkor ha ugyanez a személy nem a belvárosban dolgozik, hanem két kerülettel arrébb egy másik külvárosi részen, már érdemes elgondolkodni.


És a zsúfolt belvárosban elő lakónak is szüksége lehet az autóra, ha rendszeresen szerszámokat szállít, kórházba viszi az anyját stb.


Szóval nincs a kérdésre egyértelmű válasz. Általánosságban azonban elmondható, sokkal könnyebb ellenni Pesten kocsi nélkül, mint vidéken, ideértve akár a megyeszékhelyeket is.

júl. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
#2: pontosan ezért vagyok kénytelen saját kocsival közlekedni, még akkor is, ha csak itt a (budai)kerületben van dolgom. Rémálom tömött buszra szállni.
júl. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Tömegközlekedés.
aug. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

egyéni preferencia kérdése

másfelől meg, nem vagyok tehetős, de inkább költök üzemanyagra meg parkolójegyre, mint bkv-bérletre. Az embernek az életkedve is elmegy... a járatok állapota, a tömeg, az aluljárók, hajléktalanok... nem sorolom.

aug. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a körülményektől függ. Akkor szoktam autóval menni, ha gyorsabb, mint a tömegközlekedés (pl. a peremkerületek között) és a célomnál megoldott a parkolás (van elegendő hely megfelelő közelségben és az ingyenes).
aug. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!