Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mozgáskorlátozott személyek...

Mozgáskorlátozott személyek utazása vonattal?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nincs semmi bajom a mozgáskorlátozott személyekkel.


Aki mostanában utazott vonattal valószínűleg már használta az újabb modelt, ami 2 emeletes és középen is van pár ülés, mosdó benne. Ennek van egy emelő rendszere ami a kerekesszékes stb. emberek fel/leszálássát KÖNNYÍTENÉ, viszont ennek használására min. 1 ellenőr segítségére van szükség, és alsóhangon 6 PERCET vesz igénybe ha minden tökéletesen megy. És ezt a részét nem értem, hiszen a régi típusoknál egyáltalán nincs lehetőség ezen személyek szállítására mivel magasra kell fellépni. Akkor most mi indokolja hogy esetenként TÖBB SZÁZ ember programját felborítsa és a menetrendben elindítson egy NEGYED ÓRÁS késést akár csak 1 ember is ?


Saját meglátás:

Ezeknek a vonatoknak szinte a földdel egy szintbe van az aljuk, ez a rendszer akkor lett volna indokolt, ha még mindig magasra kellene feltenni a személyt, most azonban sokkal de sokkal egyszerűbb lenne egy rámpa használata, hiszen max 10-20cm amit át kell hidalni. Ezt akár motoros mozgólépcsővel is meglehetne oldani vagy csak egy sima mezei rámpával, ha már úgyis a mostani rendszer is igényel külső segítséget, ezen csak fel kellene tolni az illetőt ami nem venne igénybe 1-2 percnél többet.


Mit gondoltok



2023. szept. 19. 07:08
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek
Nem értek egyet
Kifejtem
10 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Akik a MÁV-nál a döntéseket hozzák, azok legfeljebb képen láttak valaha vonatot. Ezért van így.
2023. szept. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
És ha beesik a vonat közé a rámpáról, akkor minimum fél óra a mentés, további egy óra a helyszínelés... Ha köztes állomáson történik az eset, akkor aznap borul az összes ott közlekedő vonat menetrendje. Nem hiába felügyelettel lehet csak felszállni a vonatra kerekesszékkel és ez így jó.
2023. szept. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emberség szó jelentését ismered? Manapság minimum elvárás, hogy akár önhibájukból, akár nem, de nehéz helyzetben vannak, lehetőségekhez képest segítsük. Ha negyed óra kell hozzá, akkor annyi.

Ami neked csak 10-20 centi, az nekik a megléphetetlen szintkülönbséget jelentheti.

Ha be tudnak gurulni egyedül, vagy kis segítséggel, akkor megteszik. Picit meg tudják maguknak is dönteni. Sokat nem, mert hanyatt esnek.

Egyébként előre jelezhetik online, hogy szükségük van a liftre, és a jegyvizsgáló már fel tud készülni rá.

A magas vonatokon is volt rá megoldás (liftet azon is láttam), de réges régen is láttam olyant (60-as évek), hogy ölben felvitték az utast, és az összecsukott kerekesszéket.

2023. szept. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Aha, semmi bajod a “mozgássérült személyekkel”, csak épp “személyekként” hivatkozol rájuk, mint valami debil rendőr.


Igen, az ő felszállásuk, leszállásuk időigényes ott, ahol nincs sztenderd magasságú peron vagy ívben van a peron. Ez van, nekik is utazniuk kell valahogy, aztán ha ebből késés van, hát késés van.

2023. szept. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy a hagyományos magas kocsikra is gyakran felrakják őket, mert azoknak egy részében is van emelő, illetve van mobil külső emelőberendezés is?

Egyébként sok helyen, ahol járnak az általad említett KISS motorvonatok, ott a legtöbb helyen fel tudnak önállóan is szállni, mert a magas peronról tényleg csak be kell gurulni. Legalábbis én már többször láttam, egyes helyeken persze nem megoldható a túl alacsony peron vagy a túl nagy távolság miatt.

Az, ha előre bejelentik az utazásukat a kerekesszékesek, az persze valóban megkönnyíti a saját és mások utazását.

2023. szept. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a fura, hogy alapból megáll a vonat, miért plusz 6 perc ez a művelet? Amúgy nem állna a vonat 5 percet?
2023. szept. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
6. Van ahol egy perc sincs, máshol, máskor meg akár negyed órát is áll. De tökéletesen igazad van, jó a meglátásod.
2023. szept. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!