Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lett meg a...

Mennyi idő alatt lett meg a kamionos jogsid?

Figyelt kérdés

A b jogsim megvan és szeretném a c aztán pedig a c+e jogsit.

Kb mennyi időre lehet számítani, ha a pénzem megvan és az nem akadályoz?


Köszi!



júl. 7. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Szia.


Nagyban függ attól, hogy melyik városban csinálnád a jogsit. Én Egerben csináltam. Itt van 2, nagyon max talán 3 oktató. Rengetegen csinálják a C-s jogsit, az E kategóriát lényegesen kevesebben.


Én 2021 Szeptember elején iratkoztam be, és 2022 június 2-án lett meg a C-s jogsim. Tehát nekem 10 hónap volt, 3 műszak mellett. Nekem kötött volt az, hogy mikor tudok menni vezetni hétköznap (hétvégén nem volt oktatás), mert függött attól hogy milyen műszakban megyek éppen az adott héten.


A KRESZ E-learningen pikk-pakk megvolt, átmentem belőle elsőre. Nekem még volt ún. BÜ tanfolyam és vizsga, ezt mára eltörölték. Nekem Gyöngyösre kellett feljárni, 4 alkalom + 1 a vizsga. Ez tartott a legtovább, mert már a RUTIN tanfolyam és vizsga is megvolt, mire egyáltalán meglett a BÜ vizsgám. A vezetés része volt a másik hosszabb ugye, a forgalomban.


Függ attól hogy mennyi időt tudsz rászánni. Az autós iskolákban előtérben vannak azok, akik folyamatosan, akár napi szinten is tudnak menni vezetni kategóriától függetlenül, aki pedig csak heti vagy kétheti alkalommal tud menni 1-2 alkalommal, azt pedig a háttérbe szorítják, így lényegesen tovább tart.


DE! Meglett elsőre minden. KRESZ+BÜ+RUTIN+FORGALMI


Már most nincsen BÜ tanfolyam és vizsga. Tehát megcsinálod a KRESZ-t, utána mész RUTINRA. Elvileg eltörölték a "C" + "E" + "D" kategóriánál ezt az egészet. Tehát ennyivel rövidebb. 3 alkalom + 1 vizsga. Ha az is megvan, kezdheted a forgalmi vezetést, ahol is elvileg csökkentek az óraszámok a felére. Tehát elvileg nem 30, hanem 15 órát elég vezetned, és mehetsz is vizsgázni. Nem tudom hogy a törvényben módosították-e már ezt a jogszabályt.


A KRESZ-t nagyon tanuld meg!!! Lényegesen sokkal több és hosszabb az egész E-learning tananyag, nem hasonlítható össze a B kategóriával. 3 része van:

- Közlekedési Alapismeretek (KRESZ)

- Szerkezeti és Üzemeltetési ismeretek (Műszaki, Légfék, Tachográf, pihenőidő stb.)

- Munkavédelem, Tűzvédelem és Szállítás


Az "E" kategória nekem nincsen meg, csak a C, illetve most csinálom a D-s jogsit (busz), de még tervbe van nekem is hogy megcsinálom az E-t.


Ennél is van külön KRESZ + RUTIN + FORGALOM. De szintén csökkentett óraszámmal.


B-s jogsid mióta van? Legalább 2 éves B-s jogsi kell ahhoz, hogy a C kategória megléte után rögtön mehess E kategóriára.


Ha megvan a C+E kategóriád, akkor el kell menned GKI alapképzésre. Ha elvégzed a GKI képzést, akkor megkapod a GKI és a tachográf kártyát, ám még szükséges lesz egy minimum PÁV 3-as vizsgára is, hogy magyarországon dolgozhass. (Külföldön nincs és nem is kell a PÁV, csak magyarországon létezik ez.)


Illetve a C kategória kezdéséhez el kell menned a háziorvoshoz, és meg kell csináltatnod az EÜ 2-es orvosit. (Ez a jogosítványban már nem 101-et, hanem 102-t jelent, és 5 évente kell újítani, nem pedig 10 évente.)

júl. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes választ!


Gratula, hogy minden meglett elsőre!

(Remélem én sem bénázok majd.)


Miskolci vagyok egyébként, itt is hasonló a felhozatal sulik és oktatók esetében. :/


Én abban bíztam, hogy olyan fél év alatt meglesz mind a kettő, ez most így eléggé lehangoló, hogy csak a c 10 hónap volt.

Én is hétfőtől péntekig dolgozom, 2 műszakban. :/


Annak viszont rendkívül örülök, hogy a BÜT-t már nem kell megcsinálnom, mert full hülye lennék hozzá. :D

júl. 7. 19:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De a GKI meg a tachográfot csak akkor csináltasd ha már lesz munka a láthatáron, mert 5 évig érvényes csak.
júl. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Kezdd az egészet az orvosival, meg a PÁV-al, az a lényeg, utána majd meglátod.

A BÜ amúgy nem volt nehéz, csak marhára elavult, ezt a vizsgabiztosok is tudták, nem is forszírozták nagyon azokat a részeket.

Utolsó: GKI-t addig nem is tudja csinálni, míg nincs meg a C-je.

júl. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Első válaszoló voltam!


Igazán nincs mit. :) Talán a C+E+D kategóriákat oktatják a legkevesebben. A legelterjedtebbek a motoros kategóriák és a B kategória.


Nem kell megijedni, mert hozzá fogsz és egyszer csak meglesz az. :) Még én is gyárban vagyok ugyanúgy. 3 éve kezdtem el a C-t és már 2 éve megvan. De nem dolgoztam még vele. Ha meglesz idén a D kategória, akkor megyek GKI-ra. Lehet megcsinálom az összevont alapképzést, C és D kategóriára együtt, és akkor bármelyikben dolgozhatok majd. De az egyikre mindenképp megcsinálom, jövőre váltani kell.


Tudni kell, hogy azért is megy lassan, mert természetesen még ma is nagy jelentősége van a "kapcsolatoknak" az üzleti tevékenységekben. Vannak cégek akik fizetnek többet, csak meglegyen az emberüknek a jogsi. Például bányában dolgozóknak, terepen dolgozóknak (villanyszerelők, közútkezelők, rendvédelmi dolgozók stb stb) de lehetne még sorolni a ranglétrát bőven.


Nem tudom miújság van jelenleg Miskolcon de én a B-s jogsit csináltom ott 8-9 éve. Nyilván Egerhez képest sokkal nagyobb, többszörösen is, rengeteg autósiskolával, de biztos vagyok benne hogy ott is kevés oktatóval ami a nagy kategóriákat illeti. Mondjuk még mindig lényegesen több mint itt Egerben. Sokan csinálnák ezeket a jogsikat, csak oktató kevés van rá, mivel nem egy általános és B kategória. Egyébként én is majdnem Miskolcra mentem csinálni a C-t, mert csak 1 oktató volt Egerben. Ez volt 2 éve, azóta lettek 2-en, plusz 2 ember aki a buszt oktatja.


És Miskolcra is igaz az, mint idehaza Egerben is. Hogy sokan járnak be kisebb városokból, falukból beiratkozni, ezért IS nagyon sok a tanuló. Ha itt valaki C+E+D kat-ot akar, akkor akár 30-40 km-es körzetből is bejárnak az emberek. Ott ugyanez.


Ha megtanulod a KRESZ-t, átmész te is elsőre. Én egyáltalán nem izgultam, mert tudtam hogy megtanultam. Lesz sok újdonság, érdekesség és olyan dolog ami talán elsőre nem egyértelmű, de ha sokáig gyakorlod, akkor rá fogsz jönni a titok nyittjára.

júl. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
5. De ha meg van a C, akkor se kapkodjon a GKI-val, csak ha munka lesz mert az is lejár 5 év alatt, ezt akartam írni.
júl. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, a PÁV-al fogom kezdeni, mert ha azt nem tudom megcsinálni, akkor felesleges kifizetni a jogsit. :(


A GKI-t megcsinálom amint tudom, mert úgy számolok mindenre, hogy egyszer bukom mindenből. :D

Nem azért, mert olyan béna vagyok, hanem hajlamos vagyok túlizgulni a vizsgákat. :D


Úgyhogy legyen meg mindenem és akkor már nyugodtan kereshetem a melót, és ha emiatt elúszik 1 év a GKI-ból az sem érdekel, mert a következő GKI-t meg tudom csinálni vizsga nélkül és akkor már a pénz sem lesz akkora tényező.

júl. 8. 07:33
 8/9 zulu ***** válasza:
63%

Helló!

Ne a páv baromság miatt tedd függővé hogy leteszed-e a C-t!Ezt a valamit csak magyarországon 'díjazzák' külföldön nem is ismerik.Ott csak a kategőria kell,tachográf kártya meg a GKI.Nagyobb a világ mint ez az alig 10 milliós ország........

júl. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, tudom!

Csak az a baj, hogy nem tudok semmilyen idegen nyelvet + még ha tudnék is pl. németül, nem hinném hogy egy full kezdő bevándorlót bárhol is alkalmaznának. :/

Így muszáj megcsinálni a pávot és magyar cégnél kezdeni, aztán majd alakul...

júl. 9. 08:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!