Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Törvényes, esetleg etikus...

Törvényes, esetleg etikus dolog, hogy a taxicég pénzt kér azért, hogy visszaadja az elvesztett holmim?

Figyelt kérdés
Taxiban felejtettem a kulcsom, majd visszahívtam a céget, hogy mekérdezzem megtalálták-e. A diszpécser azt mondta, hogy náluk van, és 6 órával késöbb elmehetek érte a telephelyre átvenni, vagy 20 perc múlva visszaküldi a taxival. Természetesen azt választottam, hogy 20 perc múlva hozzák vissza, de a diszpécser arról már elfelejtett tájékoztatni, hogy fizetni kell érte. A taxi már bekapcsolt taxiórával érkezett, és 3800 forintot kért amiért elhozta. Mondtam, hogy nincs nálam ennyi pénz, és inkább majd délután elmegyek érte személyesen a céghez. A sofőrtől elkértem a telephely címét, és majd délután elmentem érte, de már ott is 3800 forintot kértek azért, hogy visszaadják a saját kulcsom. Nem volt mit tenni, úgyhogy kifizettem, de ezután írtam egy elmarasztaló véleményt a cégről facebookon, és most a cég azzal fenyeget, hogy feljelentenek becsületsértésért, ha nem távolítom el a bejegyzést.

júl. 3. 16:38
1 2
 11/12 BeefEater ***** válasza:
62%

Itt a diszpécser elszúrta, mert figyelmeztetnie kellett volna, hogy ez egy fizetős szolgáltatás, hogy kiviszik a kulcsot. Neked meg maghadtól is tudnod kellett volna, hogy taxisofőr anélkül a kisujját sem mozdítja, hogy lehúz...fizettetne veled.

Ettől függetlenül szerintem jogos.

júl. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Most ez komoly? Elhagysz valamit, amit rossz esetben soha az életben nem latsz többet. Más vigyázz rá és még fel is ajánlja, hogy gyere be érte nyugodtan vagy ha sürgős viszi az egyik autó.


Mit gondoltál? Hogy ingyen viszi a saját felelősséged miatt elhagyott tárgyat?


Miért? Te király vagy ? Vagy maga az Úristen?


Normális ember erre borravalót is ad, ugyanis simán kidobhatta volna az első kukába is a hanyagul kezelt értékedet.

júl. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!