Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Törvényes, esetleg etikus...

Törvényes, esetleg etikus dolog, hogy a taxicég pénzt kér azért, hogy visszaadja az elvesztett holmim?

Figyelt kérdés
Taxiban felejtettem a kulcsom, majd visszahívtam a céget, hogy mekérdezzem megtalálták-e. A diszpécser azt mondta, hogy náluk van, és 6 órával késöbb elmehetek érte a telephelyre átvenni, vagy 20 perc múlva visszaküldi a taxival. Természetesen azt választottam, hogy 20 perc múlva hozzák vissza, de a diszpécser arról már elfelejtett tájékoztatni, hogy fizetni kell érte. A taxi már bekapcsolt taxiórával érkezett, és 3800 forintot kért amiért elhozta. Mondtam, hogy nincs nálam ennyi pénz, és inkább majd délután elmegyek érte személyesen a céghez. A sofőrtől elkértem a telephely címét, és majd délután elmentem érte, de már ott is 3800 forintot kértek azért, hogy visszaadják a saját kulcsom. Nem volt mit tenni, úgyhogy kifizettem, de ezután írtam egy elmarasztaló véleményt a cégről facebookon, és most a cég azzal fenyeget, hogy feljelentenek becsületsértésért, ha nem távolítom el a bejegyzést.

júl. 3. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a taxis odavitte, ezért jogos, hogy az utat (üzemanyag, idö, kopás) fizetni kell.

Ha nem lettél volna ennyire kényelmes, és elmégy érte, akkor nem kellett volna ezt fizetni, viszont más módon lerükt volna pénzedbe az út.

Az meg teljesen jogos, ha a facebookon le akarod öket járatni, akkor feljelenthetnek, és ha megteszik, megbüntetnek, fizetheted a büntetést plusz a perköltöséget is.

júl. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy kiveszem a szavaidból itt nem azért kérnték el a pénzt, mert ekkora sutyerákok és csak pénz ellenében adnak vissza bármit is, hanem a kiküldött taxi miatt.

Ha eleve bementél volna a központba akkor ingyen lett volna.

júl. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Végül bementem a központba, de úgy is fizetnem kellett.
júl. 3. 16:58
 4/11 anonim válasza:
100%
Mert kirángattad őket feleslegesen...
júl. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 bazaltkaroly ***** válasza:
78%
A szállításért kellett fizetned, ami teljesen törvényes, az viszont etikátlan. hogy nem szóltak, hogy fizetni kell érte. Alapvetően logikusnak tartom, hogy nem ingyen fognak furikázni a holmiddal, de azért illene szólni, hogy költsége is van. Én a helyedben felhívtam volna őket, hogy miért nem tájékoztattak. Persze ha az árlistájukban benne van, hogy mennyiért szállítanak elveszett holmikat, akkor az megint más.
júl. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Törvényes és etikus is. Te viszont nagy féreg vagy, remélem feljelentenek.
júl. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mondtam, hogy nincs nálam ennyi pénz"


Azért azt sem hiszem el, hogy nincs az embernél 3800 Ft... Szerintem inkább csak felháborodásodban nem akartad kifizetni.

júl. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A központban azt a 3800 Ft-ot fizették ki veled amit nem tudtál a taxisnak kifizetni. Ami annak a díja, hogy az autó "üresen" csak a te holmidat hurcolászta.
júl. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Igazából nem becsületsértés, hanem rágalmazás bűncselekményét követed el, ha feljelentést tesznek akkor simán téged ítél el a bíróság és fizethetsz mint a kis angyal, miközben kapsz egy felfüggesztett börtönbüntetést is.
júl. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem is értem mit várt a kérdező, hogy ingyen hozzák ki amikor ő hibázott?
júl. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!