Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kerékbilincs eltüntetés?...

Kerékbilincs eltüntetés? (Hosszú történet)

Figyelt kérdés

Elmondanám az előzményeket.


van egy zsákutca, ahol rendszeresen parkolok az utóbbi időben. Ez egy fizetős parkoló, mindig hiánytalanul fizetek is érte.

Egy hete valaki nekiment az autómnak, aminek köszönhetően nagy értékű kár keletkezett, és lehetetlen, hogy az okozó nem vette észre, ekkora ütközésnél. Felhívtam a parkoló kezelőjét, hogy azonnal intézkedjenek, mert a rendőrség nem fog tenni semmit, amíg nincs valamilyen kézzelfogható bizonyíték az asztalon (saját tapasztalat). Nem tudnak semmit, és nem vállalnak felelősséget. Kamera van, de az illető elmondása szerint nem üzemel már évek óta. Megmondtam nekik -nem ilyen szép szavakkal -, hogy rendszeresen fizetek, mint a katonatiszt, és ők nem hajlandóak egy ujjukat sem mozdítani az érdekemben. Egy ingyenes parkolást sem voltak hajlandók adni nekem. Semmi kárpótlás.

Ma ismét odaparkoltam, de visszafordulva az út túloldalára, mert ott kevesebben állnak, hátha elkerülöm a hasonló eseteket. Fizettem, megálltam egy autó mögött, és elmentem intézni a dolgomat.

Mire jövök vissza ott a kerékbilincs. Az lesz az utolsó, hogy ekkora kiszúrás után még fizetek nekik valamit, azt leshetik (már a parkolást sem akartam ott intézni, de nincs máshol hely). Se a rendőrség, sem a parkoló kezelője egy elnézést nem mondott, akkor leshetik a zsetont.

Olvastam a neten, hogyha "véletlenül leesik" a kerékbilincs, és én már nem találom sehol, akkor nem vonhatnak felelősségre, mert nem bizonyítható, hogy ki miatt esett le. Lehet csak arra járt valaki, és ellopta. Amennyire figyelik a parkolót, nem hiszem, hogy meg lesz. Természetesen én nem látok semmit, így nem is tudom, hogy meg voltam-e büntetve.

Valaki tud leírást, vagy tippet, hogy hogyan szokott "leesni" egy kerékbilincs? Ha minden igaz, akkor egy pár napig még nem vontatják el, és éjszaka megyek egy "rokonomhoz", nehogy pont akkor essen le. Azt sem bánom, ha miközben véletlenül leesik, megsérül az autó, mert úgyis azon az oldalon mentek neki.


Egyébként ha közben mégis kiderül, hogy megy az a kamera, akkor be is perelem őket, hogy telefonba hazudtak, ergo bizonyítékot tartottak vissza. Le lehet kérni a hangfelvételt.

Egyébként, ha segítenek, és nem kerül a tettes a szemem elé, akkor gond nélkül kifizetném a bilincset, de nagy kár, hogy nem így történt.


Köszönöm a megértést és a segítséget!



jún. 3. 13:24
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

A fő gondom az volt, hogy nem segítőkészek annak ellenére, hogy az ember egy halom pénzt csenget ki nekik. És még nem is az, hogy nem ment a kamera (ami utólag kiderül, hogy megy), hanem az hogy úgy beszélt velem a telefonon a fickó, mintha én nekem kéne hálásnak lennem. Mintha ő fizetné az én parkolásomat. Ha azt mondja, hogy "Sajnálom, de nem tudunk segíteni.", akkor valószínűleg a bilincs miatt sem akadtam volna ki. A sérülés az nem az ő hibájuk, hacsak nem ők tették, de ezt kétlem.

Nem azt kértem tőlük, hogy adják ide a felvételt, hanem hogy továbbítsák a rendőrség felé, én meg intézem a feljelentést. De még azt sem bántam volna, ha elmondja a rendszámot, és én akkor azt mondom, hogy pont láttam messziről. Senki nem tudná bizonyítani, hogy kiadta nekem.


Másik dolog. Amikor utólag beszéltem az alkalmazottal szemtől szemben, akkor kérdeztem, hogy milyen tábla tiltja azt, hogy bal oldalt nem lehet megállni, mert nem is volt ott semmi. Azt mondta, hogy a cég honlapján kint van a szabályzat, és mivel elkerített területnek számít, így nem kötelesek a KRESZ szerint eljárni. Megnéztem, tényleg kint van a honlapjukon, de szerintem ez egy szándékos csapda, mert senki nem fogja megnézni a weboldalukat ha odamegy. Legalább a sorompó mellé kiírhatták volna, vagy festhettek volna egy x-et a földre. Már nem veszekedtem vele, mert megmutatták a felvételt, és a rendőrséget is bevontuk.

Mivel megmutatták, és így az én segítségemre megszegték a szabályt, ezért nem írom le a cég nevét, nehogy bajba kerüljenek.


Végül megoldottuk, de nem tartom helyesnek, mint ahogy az sem, hogy én legyek a rossz fiú, azért mert ki mertem állni magamért. Ebben az országban a rablókat emelik ki, és aki megelégeli, és feláll ellenük az lesz a bűnöző. Hát nekem elegem volt, és nem szégyenkezem ezért.

jún. 4. 17:33
 12/20 anonim ***** válasza:
11. Ügye nincs jogosítványod! A KRESZ is tiltja a bal oldalon várakozást! Egyirányú utca kivétel csak, ott is feltételekkel.
jún. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 bazaltkaroly ***** válasza:
Gondolom azért segítettek neked ennyire, mert féltek, hogy feljelented, vagy bepereled őket, ha minden úgy van, ahogy leírtad. Kíváncsi lennék, hogy hol van ez a parkoló, és mennyire legális, amit csinálnak, mert ez így tényleg átverés szagú.
jún. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
#12 Igen, de ez egy forgalom elől elzárt terület. Ilyen területen törvény szerint nem él a KRESZ, kivéve baleset esetén. És mivel nem volt kint semmilyen jelzés, így nem tartom jogosnak a bilincset. Nem vagyok gondolatolvasó. Egyébként bilincs helyett egy figyelmeztetést is megtehettek volna, de gondolom kell a pénz nekik.
jún. 4. 17:39
 15/20 anonim ***** válasza:

No de milyen logika szerint gondolkodol?

Ha tudom, hogy tilos az út bal oldalán parkolni, automatikusan figyelembe veszem ilyen helyen is. Ha látok jelzést, hogy lehet ott is, akkor vagy élek vele, vagy nem.

jún. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Leírom a logikámat.

Bementem a parkolóba többször.

Forgalomtól elkerített.

Láttam hogy baloldalt is állnak, autók. Se bilincs, se cégjelzés, ha esetleg csak cégeseknek szólna.

Sehol egy tábla, jelzés csak a honlapjukon, amire semmi célom nem volt felmenni.

Saját automata a fizetésre.


Ezeket összekapcsolva nem volt okom gyanakodni, hogy ott tilos megállni. Nem kérdőjelezhetek meg mindent. Amikor a bilincset kaptam az előtt is állt ott előttem egy autó, de az eltűnt mire kijöttem.


Elgondolkodtam, hogy kéne venni egy kis területet, parkolóvá alakítani, és csinálni egy weboldalt, ahol kiírnám, hogy az elő perc ingyenes, a másodiktól kezdve 100.000 ft/óra, különben kerékbilincs. Remélem engem is ennyire fognak védeni, mint ezeket. Hamar visszahozná az árát.

jún. 5. 10:23
 17/20 A kérdező kommentje:

Egy kis hír:

Múlthéten egyeztettem az ügyvédemmel egy ismerősöm tanácsára. Írtunk egy papírt, amiben felvetettük, hogy perre visszük az ügyet, mind a kerékbilincs, a büntetés, és a kár kapcsán.

Valószínűleg tényleg sumák volt a dologban, ugyanis most reggelt már csörgött is a telefon, hogy nem-e tudnék ellátogatni hozzájuk (a parkolást ők állják ezúttal). Így is tettem, egy húsz perce végeztünk. Csoda folytán visszaadták a büntetés árát, és heves elnézések után közölték, hogy volt ott egy baloldalt megállni tilos tábla, de "ellopták", és hogy már megrendelték a következőt (érdekes, hogy oszlopostul ellopták a táblát, és még a helyén maradt lyukat is megjavították azok a névtelen szabotőrök). Azt is elmondták, hogy ha nem sikerül a károkozót megfogni, akkor be tudnak szállni a javításba, de ezt nem kértem, mert utólag a kamerafelvétel alapján meglett az illető, és már folyamatban van az ügy.

Ezután finoman érdeklődtek, hogy biztosan elindítom-e a pert, de megnyugtattam őket, hogy nem fogok továbblépni, mert így egy kis kiesett időn kívül nincs más veszteségem. Hálásak voltak, és azt mondták, hogy máskor is szívesen látnak, de erre nem fog sor kerülni.


A cég adatait nem fogom megosztani, mert végül egy kis ijesztés hatására visszakaptam mindent, és az autóm is hamarost megjavul, de annyit mondok, hogyha Hódmezővásárhelyen, nyitott sorompóval elkerített parkolót láttok, akkor vigyázzatok.

jún. 10. 10:34
 18/20 anonim ***** válasza:
Esti mese. De annak gyenge.
jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
#18 Attól, hogy a te életed unalmas, amiben semmi nem történik, még másnak lehetnek valós bizarr élményei, akár hiszed, akár nem.
jún. 10. 11:34
 20/20 anonim ***** válasza:
Én egy autót kaptam tőlük.
jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!