Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kerékbilincs eltüntetés?...

Kerékbilincs eltüntetés? (Hosszú történet)

Figyelt kérdés

Elmondanám az előzményeket.


van egy zsákutca, ahol rendszeresen parkolok az utóbbi időben. Ez egy fizetős parkoló, mindig hiánytalanul fizetek is érte.

Egy hete valaki nekiment az autómnak, aminek köszönhetően nagy értékű kár keletkezett, és lehetetlen, hogy az okozó nem vette észre, ekkora ütközésnél. Felhívtam a parkoló kezelőjét, hogy azonnal intézkedjenek, mert a rendőrség nem fog tenni semmit, amíg nincs valamilyen kézzelfogható bizonyíték az asztalon (saját tapasztalat). Nem tudnak semmit, és nem vállalnak felelősséget. Kamera van, de az illető elmondása szerint nem üzemel már évek óta. Megmondtam nekik -nem ilyen szép szavakkal -, hogy rendszeresen fizetek, mint a katonatiszt, és ők nem hajlandóak egy ujjukat sem mozdítani az érdekemben. Egy ingyenes parkolást sem voltak hajlandók adni nekem. Semmi kárpótlás.

Ma ismét odaparkoltam, de visszafordulva az út túloldalára, mert ott kevesebben állnak, hátha elkerülöm a hasonló eseteket. Fizettem, megálltam egy autó mögött, és elmentem intézni a dolgomat.

Mire jövök vissza ott a kerékbilincs. Az lesz az utolsó, hogy ekkora kiszúrás után még fizetek nekik valamit, azt leshetik (már a parkolást sem akartam ott intézni, de nincs máshol hely). Se a rendőrség, sem a parkoló kezelője egy elnézést nem mondott, akkor leshetik a zsetont.

Olvastam a neten, hogyha "véletlenül leesik" a kerékbilincs, és én már nem találom sehol, akkor nem vonhatnak felelősségre, mert nem bizonyítható, hogy ki miatt esett le. Lehet csak arra járt valaki, és ellopta. Amennyire figyelik a parkolót, nem hiszem, hogy meg lesz. Természetesen én nem látok semmit, így nem is tudom, hogy meg voltam-e büntetve.

Valaki tud leírást, vagy tippet, hogy hogyan szokott "leesni" egy kerékbilincs? Ha minden igaz, akkor egy pár napig még nem vontatják el, és éjszaka megyek egy "rokonomhoz", nehogy pont akkor essen le. Azt sem bánom, ha miközben véletlenül leesik, megsérül az autó, mert úgyis azon az oldalon mentek neki.


Egyébként ha közben mégis kiderül, hogy megy az a kamera, akkor be is perelem őket, hogy telefonba hazudtak, ergo bizonyítékot tartottak vissza. Le lehet kérni a hangfelvételt.

Egyébként, ha segítenek, és nem kerül a tettes a szemem elé, akkor gond nélkül kifizetném a bilincset, de nagy kár, hogy nem így történt.


Köszönöm a megértést és a segítséget!



jún. 3. 13:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy leesik.
jún. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Toppantsál is egyet a lábikóddal. A parkoló társaság nem felelős a közlekedési szabálysértésekért. Miért kellene bármit tenniük az érdekedben. Semmi közük hozzá. Joguk sincs tenni semmit.

A térfigyelő kamera is független tőlük. Nem látják, nem láthatják a képét.

A kerékbilincs meg teljesen jogos, ha az út bal oldalára parkoltál.

jún. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#1 Nem leesik, hanem "leesik". Én nem értek hozzá, csak annyit látok, hogy nem volt ott semmi.


#2 Azt elfelejtettem írni, hogy ez egy afféle lekülönített magánparkoló.

A zsákutca el van kerítve, és van ott egy felnyitott sorompó, és egy őrbódé, de soha senkit nem láttam ott. A telefonba azt mondták, hogy nincs emberük jelenleg, aki őrködhetne. Van saját automatájuk. Ezért is furcsállom, hogy miért tettek rá kerékbilincset, ha nem is tartozik a közterülethez. Egy fura szürke zónának látszik így a hely. A kamera elméletileg az ő tulajdonuk.

jún. 3. 14:00
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Látom, nem fogtad fel: olyan sincs, hogy "leesik".
jún. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Magánparkolóban nem bilincselnek a közteresek. Nincs is joguk.
jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 BeefEater ***** válasza:
100%

Attól, hogy leszeded a kerékbilincset még a bírságot ugyan úgy ki kell fizetned, csak a sima szabálytalan parkolás mellé lesz még egy rongálás bűncselekmény is (a kerékbilincs megrongálása).


A legtöbb privát parkolóban csak a helyért fizetsz, saját felelősségedre parkolsz. Ha a magánterület közforgalom előtt meg van nyitva, akkor bizonyos körülmények között ellenőrizheti a rendőrség, így bírságolnak a Tesco parkolóban is, ha a rokkant helyre parkolsz igazolvány nélkül.

jún. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Mindegy, köszönöm a válaszokat. Végül lehiggadtam, és kifizettem. Közben utánajártam a dolognak, és kiderült, hogy az egy saját parkoló, valamilyen cégnek, ami ott van, de pénzért lehet parkolni. bementem a céghez, és azt mondták, hogy nekik van kamerájuk, csak a parkolót kezelő részleg "tudatlan", és kikeresték a feltételt. Bocsánatot kértek, én is bocsánatot kértem. A kerékbilincset nem értem. Egyik ismerősöm szerint saját kerékbilincsük van, ami szerintem nem túl legális, de már nem érdekel. Egyébként lehet benne valami, mert utánanéztem a kerékékbilincs árának, ami valahol tizenegyezer körül van, aki meg kijött egy öt perc alatt, az csak ötezret kért, és a bilincs sem az a piros volt, mint amit itt használnak, hanem egy másfajta sárga. Valaki találkozott már ilyennel?
jún. 3. 16:48
 8/20 bazaltkaroly ***** válasza:

#7 Úgy látom már tárgytalan, de hozzáteszem, hogy magánterületek, közös udvarok is alkalmazhatnak kerékbilincset, de akkor le kell szerződniük egy céggel, akik ezt elintézik nekik, és annak is van költsége. Nem tudom, hogy mennyiért dolgoznak ezek a cégek, de biztos, hogy nem olcsóbb, mint a rendőrségnél, így kétlem, hogy csak egy ötezresért megoldanák, és azt is kétlem, hogy öt mert alatt kiérnének. Szerintem ők önkényesen kerékbilincseznek, amit én sem tudok pontosan, hogy szabályos-e, és nem találok róla szinte semmit.

Egyrészt, ha van kerítés, és sorompó, akkor valószínűleg forgalomtól elzárt területnek számít, így ők rendelkeznek a szabályok egy jó részével, és ha üzemeltetők, akkor büntetést is szabhatnak ki, de ennek feltételei vannak.

Másrészt viszont, autót korlátozni önkezűleg, nem hangzik túl szabályosnak. Gyanítom, ha egy biztonsági őr nem korlátozhatja a személyi szabadságodat (tehát nem foghat le) így gondolom autókat sem tarthatnak vissza rendőr nélkül.


Mindössze egy cikket találtam, ahol hasonló történt, az is Romániában egy Penny parkolóban, de ott is okozott fejvakarást az ügy. Itt azt állítják, hogy jármű korlátozását csakis hatóság intézheti, de itt is nyitott volt a magánterület és nincs leírva, hogy mi lett az eredménye a felháborodásnak.

[link]


Érdekelne, hogy egy jogilag tájékozottabb személy mit tud erről mondani.

jún. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Flexel könnyen le lehet szerelni.
jún. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A fő gondod most melyik? A bünti, a bilincs, vagy a sérülés az autón?

A kamerafelvétellel te sokra nem mégy, azt kiadniuk bűncselekmény lenne. De a rendszámot sem mondhatják meg, ha látszik a felvételen.

Ügyész tudja kikérni, ha feljelentést tettél.

jún. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!