Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elektromos roller max sebesség...

Elektromos roller max sebesség bizonyítása?

Figyelt kérdés
Nyártól kötelező lesz biztosítást kötni a 25 km/h-nál gyorsabb rollerekre. Ezt hogyan fogják/tudják ellenőrizni?
máj. 30. 19:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy így lesz a szabályozás?

Nekem ebike-om van. A rásegítésnek 25 km/h sebességnél le kell tiltania. De önerőből mehetek negyvennel is.

Szerintem a rolinál is hasonló van/lesz.

máj. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#11 Már kijött a törvény:

2009. évi LXII. törvény

3. § E törvény alkalmazásában:

10. * gépjármű:

a) minden olyan, szárazföldön, de nem sínen közlekedő, kizárólag mechanikus (tehát nem emberi vagy állati) erővel működtetett, hatósági nyilvántartásba vett vagy hatósági nyilvántartásba nem vett jármű – a kizárólag mozgáskorlátozott személyek általi használatra szánt kerekesszékes járművek, az elektromos rásegítéssel működő (pedelec) kerékpárok, valamint a mozgáskorlátozott személy által vezetett e-moped járművek kivételével –, amelynek legnagyobb tervezési sebessége meghaladja a 25 km/h-t, vagy legnagyobb sajáttömege meghaladja a 25 kg-t és legnagyobb tervezési sebessége a 14 km/h-t,

máj. 31. 17:23
 13/17 anonim ***** válasza:
Meg kéne kérdezni Adam Savage-t és Jamie Hyneman-t!
jún. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
10. Pedig te kötöttél bele a 7.-be.
jún. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet azokkal a rollerekkel, amiknek papíron 25 km/h a vége, de házilag át van alakítva és tud 45 km/h-t is? Mert ezt ember meg nem mondja ránézésre, hogy meg van-e a roller pöckölve vagy sem. Nem a biztosítás ellen vagyok, csak megint nem láttak mást a kedves fideszes nagyjaink, mint a lehúzást.
jún. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Újra írom: a motornak kell letiltania 25-nél. Egy sima roller us mehet akár ötvennel is, nem? Csak lejtő és vakmerőség kérdése.

Az elektromos nem fog befékezni 26-nál.

jún. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Na utána néztem, ha valaki mást is érdekel. Jól mondta a 6-os, van a rollereken egy adattábla, ahol a max sebesség is fel van tüntetve.
jún. 11. 18:46
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!