Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jobb kormányos autót vezetni...

Jobb kormányos autót vezetni tapasztalat nélkül nehéz?

Figyelt kérdés
Szeretnék menni idén Skóciába és gondoltam autóbérléssel sokkal jobban be lehetne járni természeti helyeket. Van jogsim, de ott ugye jobb kormányos autók vannak és olyant még soha nem vezettem. Mondjuk arra gondoltam, hogy a városban lassabban megyek, a forgalomhoz alkalmazkodom, a felföldon meg úgyis mindegy, mert nem lesz olyan sok más autó az úton.

máj. 29. 13:16
 1/4 BeefEater ***** válasza:

Ha vagy legalább középszerű vezető akkor nem lesz gond.

Én viszont azt javaslom, hogy először közepes-nagy forgalomban próbáld ki, mert akkor általában egyébként is lassabb a forgalom és ha nem tudod merre kell menni, akkor sokat segít, ha van előtted valaki.

Szerintem a másfajta forgalomszervezést megszokni (és azonnal megérteni) tovább tart, mint a bal oldali forgalmat.

máj. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy voltam 19 évvel ezelőtt!


Hát, szokni kell!


Én amikor átvettem az autót, a közelben levő nagy, üres parkolóban kicsit gyakorolgattam. Aztán elindultam.

Az tény, hogy az első napokban sokkal jobban elfáradtam a vezetéstől, kb. mint kezdő vezető koromban. Lassabban, óvatosabban mentem, de nem annyival, hogy a forgalmat akadályoztam volna. Városban könnyebb hibázni, hogy kanyarodáskor a másik oldalra kanyarodsz. Arra is vigyázz, nehogy az út szélén parkoló autókat meghúzd.

A Felföldön sok az egynyomtávú ill. eleve keskeny, kanyargós út. Ott már csak emiatt se lehet gyorsan menni.


Szóval legyél óvatos, soha ne siess (az angolok és a skótok amúgy is türelmesek) és ha egyébként jó érzéked van a vezetéshez, akkor bele lehet jönni. Én 4-5 nap után már éreztem, mennyivel könnyebb. Egyébként az összes többi autós között is sok olyan lehet, aki a kontinensről jött turista, itt bérelt autót, szóval ugyanabban a cipőben jár, mint te.

máj. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
29%
Miért lenne nehezebb...? A fordított iránnyal több gondod lesz.
máj. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 BeefEater ***** válasza:
100%

#3: Nekem nehezebb volt a forgalomszervezés része mint a másik oldalon vezetni. De gondolom embere válogatja.


Egyszerű példa: Ha itthon odaállsz egy lámpás kereszteződéshez akkor gondolkodás nélkül tudod, hogy melyik lámpát kell nézned. Angliában meg megállsz egy ilyen kereszteződésben: [link] (vagy [link] ).

máj. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!