Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi értelme ilyenkor dudálni,...

Mi értelme ilyenkor dudálni, főleg rám?

Figyelt kérdés

Történt ma, hogy nyugodtan kicsorogtam egy városból egy lassan haladó autó után és mikor már nyílt terep volt elkezdtem előzni. Igen ám, csak mikor már bőven az előzött autó mellett voltam, bal oldalról egy bekötőútról 50-60 méterre egy kocsi figyelmetlenül felkanyarodott pont ugye arra a sávra ahol előztem. Mivel már amúgy is majdnem soroltam vissza így ráléptem a gázra aztán befejeztem az előzést. Mindeközben az előzött autó dudált mintha én lennék a hibás, vagy mintha ezzel bármit ő el tud érni.

Ennek mi értelme? Simán el tudom képzelni, hogy ettől lehet lett volna aki bepánikol és csinál valami hülyeséget.

Vagy nincs igazam?



máj. 24. 19:35
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy te is hibáztál.

Ahol ez történt, az főút volt (sárga táblával)? Vagy a kereszteződés előtt volt olyan táblád, hogy neked van elsőbbséged (a "rakéta" és társai)?

Mert ha egyik sem, akkor ott neked nem lett volna szabad előzni. (KRESZ 34. § (8) e)

Természetesen, aki kijött a mellékútról, az egyértelműen hibás volt, mert mindenkinek elsőbbséget kellett volna adnia, aki a védett úton jön, még neked is akkor is, ha netán szabálysértő módon előztél.

Aki dudált, az pedig egy agresszív barom volt. A dudálás ebben a helyzetben kizárólag figyelemelterelés céljára volt alkalmas, semmi segítséget nem nyújtott se neked, se a kikanyarodónak.

máj. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Esetleges karambol eseten a rendorseg igy fogja lezarni az ugyet:

Az alarendelt utrol erkezo nem biztositott elsobbseget a vedett uton erkezo jarmu szamara!


Vedett ut van, vedett sav nincs.

máj. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

22

Ebben ne legyél biztos, hogy így zárnák le az ügyet. Lehet, hogy igen, de korántsem biztos, mert nem tudjuk, a kérdezőnek szabad volt-e ott előzni.

Ha nem lett volna szabad (lásd a 21-ben leírt esetek kivételével), akkor a rendőrség úgy zárja le, hogy mindkét felet elmarasztalja, és olyan büntetést kap mindkettő, amit a saját szabálysértése indokol.

A KGFB-biztosítók pedig egymás közt megbeszélik, hogy a balesetben melyiknek mekkora része volt, és ennek arányában fizetnek a károsultaknak.

máj. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Sanker ***** válasza:
A helyszínt és a részleteket nem ismerjük, de lehet neked záróvonal volt előzni tilos táblával együtt. Ha ez igaz, akkor neki helyismerete volt és nem számított arra, hogy valaki előz és ezért nézett csak balra.
máj. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!