Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Járró motorral nem szabad...

Járró motorral nem szabad sörözni?

Figyelt kérdés
Egy haverom autójában ittunk 1-1 sört (ne kérdezzétek, hogy miért pont ott) és közben beszélgettünk. Egy métert sem tettünk meg, egynesen azzal a céllal ültünk be, hogy csak sörözünk, nem állt szándékunkban elmenni sehová. Egy idő után már fáztam kicsit, és megkértem a barátom, hogy indítsa be a motort, hogy legyen fütés. Erre azt mondja, hogy nem szabad, és ha véletlen odajön egy rendőr, akkor nehéz lesz kimagyarázni, hogy mi valójában csak iszunk és nem autóztunk eddig.

márc. 11. 17:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Tudtommal ha jár a motor, és nem magánterületen van, akkor forgalomban résztvevő jármű. Tehát kötelező a helyzetjelző, és a vezető ülésen csak jogosítvánnyal rendelkező, józan ember ülhet.
márc. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#11 Helyzetjelző tényleg kötelező? Rég szereztem már a jogsit, de erről nem hallottam.
márc. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Várakozó jármű. Ha sötét van és nem látszik a közvilágítás hiánya miatt, ki kell világítani.
márc. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Semmilyen jogsértést nem követ el azzal, ha ittasan beül a kormány mögé.

Azzal, hogy ott isztok, szabálysértést követtek el.


De nem követtek el semmilyen bűncselekményt.


“ A közúti forgalommal kapcsolatos fogalmak körében vezető az a személy, aki az úton járművet vezet, vagy állatot hajt (vezet).”


Azzal, hogy járó motor mögött ül, nem követ el ittas vezetést.

márc. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A vaksötét országúton nyilvánvalónak tűnik (bár nem hiszem hogy bárki ott kezdene el sörözni), de például egy kijelölt parkolóhelyen meg sem fordulna a fejemben.

Velem előfordult párszor, hogy autópálya parkolóban kellett aludnom, és a pihi előtt legurítottam egy sört. Ilyenkor mindig átültem az anyósölésre és ott vedeltem. Ha kezdem fázni néha beindítottam a motort. Mentségemre legyen mondva, hogy annyi alkohollal amennyit fogyasztottam, akár vezethettem is volna az adott országban.

márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!