Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Igazam lehet? Autóalkatrész...

Igazam lehet? Autóalkatrész vásárlásnál ugyanazt a terméket más csomagolásban különböző árakon akarják eladni nekem?

Figyelt kérdés
A sejtésem az, hogy már a gyárban más csomagolásba teszik ugyanazt a terméket és a kereskedő azt mondja nekem, hogy X gyártó fékbetétje 8999 forint de azt nem ajánlja mert fos, Y gyártó betétje ami kevésbé fos az 12 000, a Z gyártó betétje ami a belépő kategória az 15 400 és amit már ajánl az csak 16 900. Én meg nem akarok gyenge minőséget venni ezért a drágább árfekvésből választok, miközben mind ugyanaz a minőség.

2023. dec. 29. 01:02
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

#20: te eredetileg abba kötöttel bele, hogy valaki azt irta, a unix/bárdi dupla áron adják az alkatrészt. Ez TÉNY.

Mert szerinted nem ők adják drágán, hanem mindenki más féláron :))

Majd azt mondod azért ennyi, mert a szolgáltatást kell megfizetni. De akik a szolgáltatast használják, nem ennyiért vásárolnak, hanem "50% kedvezményes", azaz reális áron.

2023. dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

A fékbetétekhez nem értek, de az iparban gyakori, hogy ugyanaz különféle néven szerepel. A sajátmárkás termékek is ilyenek. Komplett autót is kapsz olyant, ahol az elemek jelentős része ugyanaz, azonos szerelősoron készülnek, és három különböző márkaként gurulnak le.

Olyan gépen us dolgoztam, amél a vas 100%-ban azonos, csak a matrica más.

2023. dec. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

#21 "Ez TÉNY"

Igen, ez egy tény, amit nem is tagadtam sehol, szóval nem értem, hogy miért emeled ezt most ki. Belekötöttem és bele is fogok kötni, mert vagy ártatlan tévedés, vagy szándékos hazugság. Így vagy úgy, de nem igaz. Ez is egy tény.


"Mert szerinted nem ők adják drágán, hanem mindenki más féláron"

Nem, ez sem igaz. Nagyon sajnálom, hogy még mindig nem megy a szövegértés. A többi bolt nem adja féláron, az Unix nem adja drágán. Mindkét esetben az ár egyszerűen egy reális eladási ár. Nincs félár, nincs túlárazás, nincs semmi ilyesmi. A többi bolt árai alacsonyabbak, ami azért reális, mert hétköznapi átlagos boltként az abszolút minimumot nyújtják, a minimum pedig nem ér sokat. Az Unix árai magasabbak, ami szintén reális, mert olyan szolgáltatást nyújtanak, amit a többi bolt nem, ennek pedig ára van. Mindkét ár abszolút reális. A többi bolt nem olcsó, az Unix nem drága. Mindenhol pontosan annyit fizetsz, amennyit kapsz.


"De akik a szolgáltatast használják, nem ennyiért vásárolnak, hanem "50% kedvezményes", azaz reális áron."


1. Nem az 50% a reális ár, de ezt már kiveséztem.

2. Igen, akik a szolgáltatást javarészt igénybe veszik, pont azok kedvezményesen vásárolnak. Na és szerinted miért? Azért, mert nem évente kettőször vásárolnak 3000 forint értékben, azért. Amikor a hétköznapi ember rendel egyetlen cuccot kis értékben, akkor ennek a kiszállítása egy jelentős tétel, ezért kell a hétköznapi embernek teljes árat fizetnie. Amikor mi rendelünk, akkor rakodóládával jelenik meg a kiszállító, 12 tételt hoz, 500 ezer forint értékben. Az Unixnál MINDEN termék árába bele van kalkulálva a kiszállítás külön-külön, de mi nem külön-külön rendelgetünk, hanem egyszerre sokat. Akkor nem csak egyszer kellene kifizetni a szállítást? De igen. Egy 10 tételes kiszállítás esetében csak nem fogjuk tán tízszer kifizetni a szállítás díját, mikor egy úttal lett kihozva mind. Logikus nem? Szerintem az. Tehát nekünk jár a kedvezmény.


Természetesen a kedvezmény mértékét nem csak ez adja, ez csak egy szelete. Egy másik szelete meg például az, hogy egy valamirevaló üzletember tudja, hogy a sok kicsi többet ér, mint az egy nagy. Mi lehet hogy kevesebbet fizetünk neki, de azt állandóan, folyamatosan. A mi vásárlásainkon kisebb számára az árrés azaz a százalékos haszon, de sok kicsi sokra megy, így is rengeteg pénzt keresnek rajtunk. Azon mennyit keres, aki évente rendel egy olajcserére való alkatrészt? Mi óránként ott hagyunk náluk annyi pénzt.


Mindig azt hiszitek, hogy ti azért kapjátok az Unixtól drágán, mert jól le akarnak húzni titeket, de mint már elmondtam többször, az Unix az autószerelőknek van. Ti mint magánszemélyek ti nem jelentetek semmit az Unixnak. A ti vásárlásaitok meg sem látszódnak a végösszegen.


Nyugodtan hidd el, hogy nem attól gazdag az Unix, hogy nektek drágán adják a cuccokat. Nyugodtan hidd el, hogy nem ezért drágábbak az alkatrészek ott, mint Kovácsnál, vagy Zsunál. Az Unix pont leszar titeket. ;)

2023. dec. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
55%

Az unix pofátlan felárral arúlja az alkatrészeket


ez TÉNY :)


Ha fogom magam és besétálok az unixba és kérek egy konkrét alkatrészt, azt minimum kétszer annyiért adja oda a paraszt az eladótérben a kezemben mint más autoalkatrész boltok


Ezt hívják ugy hogy pofátlan felár.

Ez ilyen egyszerű.

Én például sose vásárolok az unixban, mert mikor valamit javítani kell akkor a szerelőmmel megbeszélem hogy majd én megveszem a cuccot hozzá, és amugy ők is meg szoktak lepődni milyen pofátlanul olcsón veszem az öregecske automhoz az alkatrészeket az unix/bárdi áraihoz képest.


Mint írtam feljebb is, ezen árak az unix és az autószerelők összekacsintásos játéka a laikus autotulajdonosok megkopasztására


Nincs itt szó exra szolgáltatásról.

Nem szopnak le, nem kapsz ajándék piát se semmi ijesmit, aki esetleg mást tapasztalt írja meg annak az unix kirendeltségnek a cimét ahol ilyen "extra" szolgáltatásokat kapott, és megyek én is és szerintem sokan mások is:D

2023. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"ez TÉNY"


Akkor hol a bizonyíték? Egy tényt be kell tudni bizonyítani. Én például mikor azt mondom, hogy azért drágább, mert szolgáltatást fizetsz, akkor arra ott a bizonyíték: az 1 órán belüli kiszállítás. A te bizonyítékod hol van erre a kijelentésre?


"minimum kétszer annyiért adja oda a paraszt az eladótérben a kezemben mint más autoalkatrész boltok"


Igen... századszor is leírom, az Unixnál extrákért fizetsz. Már eleve az, hogy be tudsz menni személyesen vásárolni. A többi boltot hol találod meg? Legjobb esetben van egy boltjuk Budapesten, rosszabb esetben még az sincs, csak webshop. Már ez önmagában is egy extra.


"Ezt hívják ugy hogy pofátlan felár."


Ezt hívjuk úgy, hogy nincs üzleti rálátásod. Ez ilyen egyszerű.

2023. dec. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
53%

Elég sok más autoalkatrész üzlet létezik


Nézz körül magad körül...


[link]

2023. dec. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
#26 Ezzel mégis mit szeretnél elérni?
2023. dec. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!