Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Igazam lehet? Autóalkatrész...

Igazam lehet? Autóalkatrész vásárlásnál ugyanazt a terméket más csomagolásban különböző árakon akarják eladni nekem?

Figyelt kérdés
A sejtésem az, hogy már a gyárban más csomagolásba teszik ugyanazt a terméket és a kereskedő azt mondja nekem, hogy X gyártó fékbetétje 8999 forint de azt nem ajánlja mert fos, Y gyártó betétje ami kevésbé fos az 12 000, a Z gyártó betétje ami a belépő kategória az 15 400 és amit már ajánl az csak 16 900. Én meg nem akarok gyenge minőséget venni ezért a drágább árfekvésből választok, miközben mind ugyanaz a minőség.

2023. dec. 29. 01:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%
Nem ugyanaz a minőség, max. kinézetre hasonló. Valóban jobb és többet bír a drágább.
2023. dec. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Vannak termékkategóriák, amiknél működik az újracsomagolás különböző márkanevek között, de a fékbetét az általában pont nem ilyen. Mivel általában léteznek olasz, lengyel, német, spanyol gyárak ahonnan ezek a termékek érkeznek a származási országból elég nagy valószínűséggel kikövetkeztethető, hogy azonos-e a két alkatrész, mert nagyon kevés különböző márkának van ugyanabban az országban műhelye.
2023. dec. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
54%

Van benne egy pici igazság, de nem úgy, ahogy te gondolod és nincs benne semmi átverés.


Az alkatrészgyártóknál van egy folyamatos minőségellenőrzés, ami szétválogatja a jókat a rosszaktól. Viszont az hogy mennyire rossz a rossz, az változó. Lehet totál hulladék is, illetve lehet hogy csak minimális hibája van. Az utóbbi kategóriát a gyártók félre teszik. Az lehet, hogy annak a gyártónak már nem megfelelő az az alkatrész, mert egy magas minőségű gyártótól van szó, de attól még eladható olcsóbban alacsonyabb minőségű alkatrészként.


Erre két opció van: vagy magának a gyártónak van egy alacsonyabb szegmense (indít egy saját márkát vagy felvásárol egy már létező kisebb márkát) és a rosszabb minőségű darabokat ennek a dobozában csomagolják, vagy pedig vannak felvásárló cégek, például az Unixnak az A.Z. Meisterteile márkája, ami abból áll, hogy felvásárolja más gyártók félredobott, rosszabb minőségű alkatrészeit és újracsomagolja a saját nevével ellátott zacskóba.


Szóval igen, az abszolút igaz, hogy különböző árakon különböző márkanév alatt árulnak olyan alkatrészeket, amik pontosan ugyanott készültek. Viszont a különböző árú és márkájú alkatrészek között akkor is mindig lesz különbség.

2023. dec. 29. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
A Febi esetén talán van valami hasonló, de ott is inkább az, hogy ő berendeli nagy tételben, és dobozolja, mivel nem gyártó, hanem csak egy csomagolócég, viszont gyári beszállítóktól szerzi be az alkatrészeket. Pl egy BMW szerelős videóban mutatták is, hogy azért veszi ezt a vezérléskészletet, mert ugyanaz az Iwis lánc van benne mint amit a BMW is tesz a gyárban, csak éppen míg ezt a Febi készletben megkapod X összegért, addig márkaképviseletnél BMW feliratos dobozban, 2-3X-ért, közben meg ugyanaz.
2023. dec. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
38%

Vannak olyan "márkák" akik nem gyártanak alkatrészeket, csak ugymond csomagolják, cimkézik.

Megrendelik valami kinai cégtől az alkatrészt és aztán simán lehet hogy ugyanazt az alkatrészt több néven is árulják, más árakon.


Ez azért van mert vannak begyöpösödött emberek/szerelők akik nem a tapasztalati útat hanem a marketinges részt választják amikor alkatrészt kell venni.


Ezért van az hogy aki nyitott szemmel vásárol autóalkatrészt az nagyon sok pénzt meg tud takarítani!


És amugy az se mindegy hol veszed, pl az UNIX/BÁRDI féle cégek a valós árak duplájáért árulják az alkatrészeket!

2023. dec. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%

#5 Ezzel így nem teljesen értek egyet.


"begyöpösödött emberek/szerelők akik nem a tapasztalati útat hanem a marketinges részt választják"

Egy NORMÁLIS autószerelő kizárólag megbízható helyről vesz alkatrészt, a mindenki által ismert nagy boltoktól. Ilyen boltokban soha sem fogsz találni kínai másolatokat. Mint írtam #3-ban, ilyen boltokban is megtalálhatóak az újracsomagolt termékek, pl. az általam említett A.Z, de még ezek is a megbízható márkáktól vásárolják a cuccokat, tehát még ezek sem használhatatlan szarok. Az igazi kínai hulladékot ilyen autodoc és egyéb takony oldalakon lehet vásárolni, de nem létezik olyan autószerelő, aki onnan vásárol. 2-3 hetes átfutás, nemlétező garancia, stb. Mindenki, akinek 2-nél több agysejtje van és legalább kétszámjegyű az IQ-ja, az NEM vesz ilyen helyekről. A szerelők 100%, hogy nem.


"a valós árak duplájáért árulják"


Őszinte leszek, ezt a kijelentést meg már rohadtul unom. Eleve értelmetlen, de ráadásul még az sem érti a dolgok működését, aki ilyet kijelent.


1. Mi a fene az a "valós ár"? Ilyen nem létezik. Mit hívunk valósnak? Az előállítási költségen nem adhatják, hiszen az eladónak is vannak kiadásai, így muszáj emelni az árakon. Ez az emelés ez MINDIG mesterséges. Ami mesterséges, az nem lehet valós. Ha az Unixban valami 50 ezer, máshol meg 40 ezer... a 40 ezer semmivel sem valósabb. Az a 40 ezer is mesterséges. Azt is az eladó találta ki a saját ízlése szerint.


2. Értsük már meg, könyörgöm, hogy az Unix, Bárdi, stb. az nem egyenértékű a kovácsautóval és egyéb egyszeri eladókkal. Az Unixnál, abban a városban ahol van kirendeltség, polcról 1 órán belül kiszállítják. EGYETLEN ÓRA! Ha a Budapesti raktárban van csak alkatrész, akkor is VIDÉKRE kiszállítják 4-5 órán belül. Kovácsnál van ilyen? Nincs. A hétköznapi embernek lehet, hogy tök mindegy, de az autószerelőknek nem. Az, hogy ezeknél a boltoknál ilyen gyors kiszállítás van, az egy szolgáltatás. A szolgáltatást kell megfizetni. Ha neked erre a szolgáltatásra nincsen szükséged, akkor persze, vásárolj Kovácsnál. De nincs jogod azt mondani, hogy az Unix túl van árazva. Nem. Az Unix ad egy extra szolgáltatást és ennek ára van. Képzeld el ezt úgy, mintha egy általános webshop nem azt írná, hogy a termék 20 ezer forint, a kiszállítás pedig 2 ezer, hanem kapásból 22 ezret ír a termékre és 0 forint kiszállítási díj. Ráadásul a webshopok még extrákat is felszámolnak. Extra ha házkoz rendeled nem automatába, extra ha készpénzzel fizetsz nem előreutalással, stb. A webshopban sem 20 ezer lesz a 20 ezer forintos cucc, hanem 25. Az Unixnál/Bárdinál egyszerűen a kiszállítási díj benne van az árban. Csak hát míg ilyen 1-2 ezer forintos kiszállítási díjak az 1-2 napos kiszállításokra vonatkoznak, addig az Unix 1 órás kiszállítása nyilván egy sokkal extrább, drágább szolgáltatás, ami nem ezer forint.


De mondhatnám például a garanciát, visszaküldést is. Nem jó az alkatrész? Kirendelsz egy másikat. 1 órán belül megjön a kiszállító, hozza az újat, közben lecsipogja a régit és elviszi, kész, el van intézve. Kovácsnál ez hogy működik? 2 napot vársz rá, nem jó, mehetsz a postára visszaküldeni, 2 nap míg visszaérkezik, kicserélik, 2 nap míg újra megjön. 1 óra helyett 6 nap. Az, hogy 1 óra alatt intézik és neked a kisujjadat sem kell megmozdítani, az egy szolgáltatás. Pénzbe kerül.

2023. dec. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Egy jó autószerelőnek kell valami akkor az a jó ha egy órán belül megtudja szerezni.

NA most a bárdi is meg az unix is tudja ezt és ezért kér felárat.

Én aki ráérek lesekedni a neten és találok fele anyniért alkatrészt , aztán megrendelem és 3-7 nap mulva meg is kapom.

Nekem ez jó de az autószerelőknek ez nem üzlet.

Én ráérek megcsinálni egy hét mulva is mert tök mindegy hogy mikor lesz kész és ezért nem akarok felárat fizetni.

2023. dec. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
#7 Igen, ezt írtam én is. Tehát akkor mi ebből a tanulság? Az, hogy az Unix/Bárdi/stb nem neked való. Az a bolt nem neked van kitalálva. Nem hibáztathatsz egy boltot azért, mert nem alkalmazkodik hozzád. Én sem megyek be a Ferrari szalonba és csapok az asztalra, hogy miért ilyen rohadt drága egy SF90, tolvaj banda, bezzeg az Opel olcsóbb. Igen, olcsóbb. Az való nekem. Azt fogom venni. A Ferrari meg jóval többet ér, de az nem nekem való.
2023. dec. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

#7 Az ugye megvan, hogy ez csak a magyánvásárlóknak felár, de az autószerelők, szinte annyiért kapják, mint mikor te neten lerendeled a Kovácsautótól, vagy a Zsu-ról.

Viszont neked már a full árat számlázza ki, minta te az Unixban megvennéd, és vinnéd hogy ezt szerelje be.

2023. dec. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
58%

#6: Az autószerelő nem dupla áron kapja, azt csak neked számlázza ki. Az összes szerelő a "kedvezményes" áron kapja, általában 50%.

Tehát egyet kell értenem #5-el, az Unix/Bárdi valóban a valós ár duplájáért árul mindent a normál vásárlók számára.

2023. dec. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!