Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha kizárólag a közlekedés...

Ha kizárólag a közlekedés területén végzett tevékenységét értékeled, szavaznál a jövő évi választáson Karácsony Gergelyre, mint Budapest főpolgármester-jelöltjére?

Figyelt kérdés
2023. szept. 4. 18:36
A kérdező szavazást indított:
Igen (budapesti vagyok)
Nem (budapesti vagyok)
Igen (nem vagyok budapesti)
Nem (nem vagyok budapesti)
24 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
Nem. Amúgy sem rá szavaztam, és semmilyen tevékenysége nem indokolja a fizetését, hasonlóan bármely más politikushoz.
2023. szept. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Én budapesti autósként úgy gondolom, hogy már 20-30 évvel ezelőtt meg kellett volna kezdeni a város autómentesítését. Még akkor amikor kevésbé fájt volna. Így most sokkal fájdalmasabb, de muszáj valakinek meglépni.
2023. szept. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%

Szép dolog az autó-mentes város, de a valósághoz semmi köze...


A budapestiek többségének tudomásul kéne venni, hogy el kell viselniük az autókat, ha azt várják, hogy minden áru és szolgáltatás a fenekük alá legyen hordva. Valamit valamiért.


Az "autómentesítést" nem úgy kellene elkezdeni, hogy lehetetlenné teszem a főbb útvonalak járhatóságát, ürügyként használva erre a kerékpárosokat. A város nem élhető autózás nélkül, ez bármennyire is fájdalmas. Mondjuk a közigazgatás decentralizációjával kéne kezdeni, majd folytatni az adminisztratív munkahelyek kötelező homeoffice-ba való terelésével...

2023. szept. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
#2 Én amúgy pont azért nem Karácsonyra szavaztam, mert semmi értelmes, átfogó ötlete nem volt, Puzsér meg kicsit demagóg módon de legalább gondolt erre. Karácsony kb. naponta találja ki, holnap mi legyen a következő hülyeség, igazi megoldást nem is akar.
2023. szept. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Alex Fly ***** válasza:
84%
@3: az autómentesítéssel pont hogy javulnak az áruszállítás és a közösségi közlekedés feltételei. Azt kell tudomásul venni, hogy ekkora mértékű gépkocsiforgalmat nincs az a város, amely kezelni tudna.
2023. szept. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Igen, alapvetően tetszenek az elgondolásai. Néha kissé kezdetlegesnek hatnak a megoldások (pl. némelyik biciklisáv ügyében), van ami kis átgondolásra szorulna (pl. a reptéri buszt nem célszerű a dugóban sínyleszteni), de az irány jó.


Sőt, kicsit kevésnek is érzem a kerékpárosbarát intézkedéseket, de ebben a primitív balkáni környezetben, mentálisban így is hatalmas eredményeket ért el.

2023. szept. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
#6 Valóban, ebben a balkáni környezetben hatalmas sikereket ért el, ugyanolyan korrupt tolvaj, mint bárki más az elmúlt 70 évben.
2023. szept. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

"A budapestiek többségének tudomásul kéne venni, hogy el kell viselniük az autókat, ha azt várják, hogy minden áru és szolgáltatás a fenekük alá legyen hordva. Valamit valamiért."


Az autós közlekedés nagy része pont nem az áruszállítás és szolgáltatás, simán csak a kényelem. Lásd Szeptember elseje amikor mindenkinek kötelező a gyerek seggét elvinni az iskolába másképp el sem talál oda.

2023. szept. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

"Az "autómentesítést" nem úgy kellene elkezdeni, hogy lehetetlenné teszem a főbb útvonalak járhatóságát"


Nem lett lehetetlenné téve, csak szűkítve lett.


Az persze nem egyszerű kérdés hogyan is kellene elkezdeni rendbe tenni 30 év elb_szott autós politikáját. Lehet mondani, hogy nem ezzel kell kezdeni, 30 éve kellett volna kezdeni folyamatosan szűkíteni, kiszorítani az autókat. Ezzel mindenki tisztában volt 30 éve is, csak senki nem tett lépéseket.

2023. szept. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"az adminisztratív munkahelyek kötelező homeoffice-ba való terelésével..."


Ez mondjuk pont az a dolog amibe egy polgármesternek zéró beleszólási joga van. Az megint más kérdés mi a jó a kötelező hómoffiszban. Tekintve, hogy nem mindenkinek az a vágya, hogy otthon üljön.

2023. szept. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!