Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jó Autós oktatót csak kapcsola...

Jó Autós oktatót csak kapcsolatok útján lehet elérni, mások hogy csinálják??

Figyelt kérdés
Voltam már tobbnél is de befürödtem velük sajnos. Agresszívak, prolik, lehúzósak. Ráadásul nem nagyon akarnak tanítani. Alap oktatást maximum leadja, aztán elvárja hogy vezess mint egy profi. Ott már nem tanítanak semmit, csak ugatnak mint a fába szorult féreg mivel persze hogy hibázik a tanuló. Nem fog tudni tökéletesen vezetni. Ez olyan mintha elmennék egy szakmát kitanulni, aztán a gyakorlati oktató nem tanítana szart se. Csak elvarná hogy csináljak mindent tökéletesen. Én szerintem azért autósiskola meg azért fizet az ember hogy jó sofőré váljon. Nem csak a papír miatt. És azt sem értem honnan kéne nekem profin vezetni azért mentem autós iskolàban hogy tanítanak meg. Nem azért hogy üvöltsenek mint egy féreg. Szóval mások hogy csinálják, hogyan jutnak be normális oktatóhoz? Mivel nehezen tudom azért azt elképzelni hogy mind ilyen száz százalékban. Vagy ilyen lenne az összes és mindenki csak végig szenvedi ezt a jogosítvány szerzést?

2023. aug. 21. 08:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha nem tanítja meg rendesen, azt joggal kifogásolod.

Nekem jó oktatóm volt, de annak idején osztálytársaim sem panaszkodtak ilyenre. De ez régen volt.

2023. aug. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
#9 Figyelj, nekem még volt rutinvizsgám, nagyon szépen megtanították, hogy a Toyota Yaris tükre melyik faág mellett legyen, amikor elkezdek kormányozni. Vizsgán átmentem, de nem mondanám, hogy tudtam saroktolatni, megtanultam gyakorlás útján. A vezetés sajnos olyan, hogy csinálod, nem jó, megcsinálod még egyszer, nem jó, aztán egyszer csak menni fog. Az oktató azért van, hogy akár a megjegyzéseiből, akár a kedves szavaiból, akár a kiabálásából kihámozd, hogy vajon miért nem volt jó, de nagyon sokszor nem is nagyon lehet megfogalmazni, mert több probléma együttesen, pl. nem olyan iramban tekerted a kormányt, mint az autó sebessége miatt kellett volna, de ezt neked kéne érezni. Azért gyakoroltat, hogy ráérezz.
2023. aug. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a legkorrektebb szerintem az volt, ami a motorosiskolámban zajlott, jelentkeztél online időpontra, aztán majd az óra elején kiderült, ki van a rutinpályán, meg ki visz téged forgalomba. Több habitus, egyik néha üvöltözött, másik a fejét csóválta, harmadik meg túl kedves volt, de mindegyikről tudtuk, hogy azért érti a dolgát. Volt, amit mindegyik máshogy magyarázott. Ott nem lehetett panaszkodni, hogy nem jó az oktató, mert mindet végigjártad. :D
2023. aug. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
60%

"Bármelyik oktató jó. A stílusuk olyan, amilyen. Egyik sem fogja a lelkedet pátyolgatni."

"Nem kisiskolás tanító néni a vezetésoktató, ezt kéne már mindenkinek az eszébe vésni. Azért fizetsz, hogy rámutassanak a hibáidra, és felkészítsenek a forgalmi vizsgára, ennyi. Szolgáltatást veszel igénybe, amire neked van szükséged, úgy is kéne hozzáállni."

A jó öreg kelet-európai igénytelenség: kifizetsz egy vagon pénzt, és még érezd magad megtisztelve, hogy emberi módon szólnak hozzád.

Nem tudom, miért alakult ki, hogy felnőtteket bármilyen stílusban eredményesen lehet oktatni, de baromira nem így van. Érdekes módon én tudtam olyan oktatót találni, aki tisztában volt vele, hogy türelemmel és korrekt emberi hangnemmel sokkal nagyobb fejlődést lehet elérni, mint az őrmester stílussal, az üvöltözéssel, valamint a tanuló lekezelésével.

2023. aug. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A lényeg lemaradt a kérdező számára: ismerősi ajánlásra találtuk. És teljesen jól felkészített, a párom is és én is elsőre átmentünk a forgalmin bármiféle "ellenszolgáltatás" nélkül.

Annyit tegyünk hozzá, hogy nem az ilyen oktatók azok, akik a legalacsonyabb tarifával dolgoznak.

2023. aug. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Igen hát aki alacsony tarifával dolgozik ahhoz nem is érdemes menni. Ott is ki lesz fizetettve az a pénz úgyis, a végösszeg még lehet magasabb mint a drágább oktatónál.
2023. aug. 21. 14:02
 17/19 anonim ***** válasza:
Pedig az én oktatóm, alacsony tarifával dolgozik a jelenlegi viszonylatban (7700 / 50 perc az alapóra és 8700 Ft / 50 perc a plusz óra) és végtelenül korrekt és normális, szóval ez is hülyeség hogy a legdrágább oktatók a legjobbak.
2023. aug. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Budapesten tudok jó oktatót ajánlani a No-paránál, ha érdekel.

Küldj privit.

2023. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Amúgy ha Budapest, akkor Safety-Hungary. Megéri a túrát a 10. kerületbe.
2023. aug. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!