Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyit keres egy belföldi és...

Mennyit keres egy belföldi és nemzetközi kamionsofőr?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Közel 4 éve futárként dolgozom itthon, és szeretnék lassan váltani, így jött szóba a kamion. Önerőből szeretném kifizetni a C, C+E, GKI, Páv vizsgát és egyéb sallangjait ami ehhez kell. Az érdekelne hogy ma egy magyar cégnél, lehet ez kisebb, nagyobb, mennyit keresnek a belföldes és nemzetközi sofőrök. Őszintén szólva elég vegyes összegeket hallottam eddig, és egy belföldön dolgozó sofőr 4-500 ezres fizetését elég kevésnek tartom ahhoz képest hogy én ételfutárként 500-550et tisztán megkeresek, és sokszor a kajám is megvan az adott napra, plusz minden este otthon vagyok.

Több munka is szóba került amire szívesen váltanék, de inkább a kamionozás ami tetszene, viszont nyilván előtte szeretnék tüzetesebben utánajárni a lehetőségeknek mielőtt befektetem azt az ~1 millió forintot a jogosítványra.


Előre is köszönöm az építőjellegű válaszokat!



2023. márc. 18. 14:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

#9 fuvarszervezo lettem egy multinal.


Elején mikor kezdtem akkor annyi volt a feladatom, hogy targoncás megpakolt, át a város másik végében lévő raktárba ott targincás lepakolt.

H-P 8-10 óra meló, tanulásnak jó volt, de erre nem igazán fizettek. Cégnél ez betanulós meló volt.

Majd 3 hónap után ennél a cégnél (nem irom a nevét srry) nemzetközi.

Nekem az nem jött be, nem is akartam belebonyolodni, igy 2 honap utan valtottam.

Aruhazi munkara egy kis vállakozóhoz aki a nagyoknak dolgozott (vagy nem tudom hogy van ez), itt "megszedtem" magam, de egy idő utan monoton lett, el.is faradtam, penz is eleg lett, asszony is lett, igy valtottam.

Most mar csak masodallaskent, beugroskent ha van kedvem megyek.


Néha nagyon hiányzik, de tudom hogy ezek csak fellángolások.

2023. márc. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Valóban jól hangzik ez a nettó 500-550 mezei ételfutárként, illetve minden nap itthon vagyok, nem is nagy fizikai munka stb.. De már lassan negyedik éve nyomom, így borzasztó monoton, és stresszes is az emberek miatt. Nem feltétlen az lenne a célja a kamionra váltásnak hogy többet keressek, hanem inkább az hogy mást csináljak, illetve valamivel hátha nyugisabb, kevésbé stresszes mint ez amit most csinálok. Ha belföldin ilyen 600 körül meg tudnék vele keresni és nem kell megszakítanom magam a munkával érte, az már egész jól hangzik.
2023. márc. 23. 23:29
 13/27 anonim ***** válasza:
71%

Belföldön nehéz olyan helyet találni, ahol a 600-at megkeresed úgy, hogy ne kelljen csalni, vagy megszakadni.

De sok sikert.

2023. márc. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem sem fog itthoni munkàval ennyi össze jönni biztonságosan.
2023. márc. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Menj el Aldis vagy konténeres melóra 2 évet, kb 530 nettót fixen megkeresed mindkettőn, aztán mehet az Adr, tartányos, 3-as és 8-as osztály. Tankeren belföldön megvan a 600k, savakkal, ha bejutsz egy jobb céghez, 700k is.
2023. márc. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
71%

Én maeglátásom az, hogy aki leteszi a jogsit, és nem kap egyből 6-800.000-et annak nincs türelme, kitartása egy helyen lenni, ne adj isten fejlődni.

Pláne akkor nem, ha van egy bérszint, amit eddig kapott.


Persze lehet menni ADR-re, lehet 800-at keresni vele, de mig egy kezdő eljut oda az minimum 1-2, de legaláb 2 év.


Aldi, Lidl, Tesco stb pedig napidijas ha nincs annyi meló, esetleg nincs szezon (ünnepek, nyár), akkor bizony egy fix létszámmal meló sincs.

Pláne a jelenlegi helyzetben. Rengeteget esett vissza a vásárlók kosár átlaga.

2023. márc. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tudom, ami az ismeretségi körömben is van. 2 éve otthagyta kollégám a buszozást, elment a szabadkikötőhöz konténeresre, akkor kapott kb 520 nettót. Azóta gondolom nem lett kevesebb. Apám unokatestvére a Klacskánál van kb 5 éve, nagyjából 600k-t megkeres. Savas melóban sajna nem dolgozik senki, oda ismeretség is kell, de az brutál pénz. Az Aldi-Tesco- stb kiszállításnál meg nem a pénz a gond, hanem a sok rakodás, plusz, ha leborítod, akkor fizetsz. De egyébkként tuti, hogy megvan az 550 ott is jelenleg. Csak ne boríts árut.
2023. márc. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
80%

Tesco, aldi, lidl, penny...

Ezeket ismerem, mivel ebben mozgok, dolgozok

Nincs meg 550.000 szinte sehol.

2023. márc. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

#18


Hát, én kb fél éve kérdezősködtem ezeknél a Tesco-Aldi duónál, ott mindkettő helyen azt írták, hogy 500-600k között mozog, túlórától függen. Ezt azért elég valósnak találom CE-vel. 500 alatt nem hiszem, hogy csinálnák az emberek havi 15 napban 12 órás műszakban.

2023. márc. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
71%

Rendben ha kérdezősködtél.

Én meg ezt csinálom, jelenleg lidl.

Október óta nimcs 500.000 a fizetésem.

Nyilván más a helyzet itt is.

Ha 1 köröket viszel, és hosszabbat esélytelen, hogy szabályosan pörödülj még egyet.

Aki 2-3x pakol és Pestezik annak valószinüsítem, hogy megvan, de az is biztos, hogy ott már nem tiszta a munkaidő... (2x pakol, 4-5 bolt, göngyöleg)

Tessék belekerülni, és úgy írd meg.

5. Évemet taposom az árúterítésbe (lidl- penny-tesco-aldi, ahol szukseg van plusz jarmure),. Nem fogsz meggyőzni, mert te féléve kérdezösködsz.

2023. márc. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!