Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyit keres egy belföldi és...

Mennyit keres egy belföldi és nemzetközi kamionsofőr?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Közel 4 éve futárként dolgozom itthon, és szeretnék lassan váltani, így jött szóba a kamion. Önerőből szeretném kifizetni a C, C+E, GKI, Páv vizsgát és egyéb sallangjait ami ehhez kell. Az érdekelne hogy ma egy magyar cégnél, lehet ez kisebb, nagyobb, mennyit keresnek a belföldes és nemzetközi sofőrök. Őszintén szólva elég vegyes összegeket hallottam eddig, és egy belföldön dolgozó sofőr 4-500 ezres fizetését elég kevésnek tartom ahhoz képest hogy én ételfutárként 500-550et tisztán megkeresek, és sokszor a kajám is megvan az adott napra, plusz minden este otthon vagyok.

Több munka is szóba került amire szívesen váltanék, de inkább a kamionozás ami tetszene, viszont nyilván előtte szeretnék tüzetesebben utánajárni a lehetőségeknek mielőtt befektetem azt az ~1 millió forintot a jogosítványra.


Előre is köszönöm az építőjellegű válaszokat!



2023. márc. 18. 14:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem külföldi cégnél próbálkozz, ott sokszor pályakezdők is megkeresik a milliót. Itthon nincsennek megbecsülve a sofőrök, a cégnél ahol én dolgozom is kb 500 ezer a bruttójuk.
2023. márc. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%
Ez nagyban függ attól, hogy mit fogsz szállítani. Egyébként belföldön 500-800 között, nemzetköziben 800-tól felfelé. Legalábbis a normálisabbak ilyen összegekben gondolkoznak. Az, hogy van 1-2 rabszolgalelkű, aki elmegy 300k-ért kamionozni, azok meg is érdemlik.
2023. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Na de ha jól gondolom egy friss jogsis 0 tapasztalattal rendelkező akit jó ha felvesznek a Waberer'shez belföldezni, nem fog 800at kapni nettóba, de 600at sem.. :)
2023. márc. 18. 14:54
 4/27 anonim ***** válasza:
51%

Kapni kapnál, csak elég sokat vonnak le hó végén.

AZ üzemanyag túlfogyasztást, a plusz km-t , mindent levonnak.

A rendőr is minden felé csak azt nézi hogy hogyan tud levágni.

2023. márc. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
12%
Kit érdekel, hogy kezdő vagy-e vagy sem? Elmész a WSZL-hez, ilyen Lidl meg egyéb belföldes cuccra, akkor tuti, hogy megkapod a nettó 550 körülit, amit ott átlagban keresnek. Túlórával szerintem a 600 is megvan. A 800 belföldön csak ADR-en van meg.
2023. márc. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
53%

Ha most keresel ennyit akkor nincs sok értelme a kamionos jogsinak.

Aki kamionos lesz annak utána nem sok idelye lesz másra+ még otthon sem vagy minden nap ha úgy alakul.

Belföldön 350-500E Ft közötti az átlag bér, persze ha meg akarsz szakadni és hulla fáradt akarsz lenni nap végére akkor akár a 600-700E Ft is meg tudod keresni.

2023. márc. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
31%

Kezdésnek pár hónapig csak belföldi, aztán ha megy a tolatás, papírozás, áru költözés stb.. Akkor irány nemzetközi.

Előnnyel indulsz ha beszélsz valamilyen idegen nyelvet.

Kezdő nemzetközisént ilyen 600E-től indul.

2023. márc. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Belföldön az átlag ilyen 500k körül van...

Persze függ a melótól. Csináltam ilyen nyugdijas melót 300k-ért is, ahol naponta kb 2x rakodta a városban es 2 raktár kozott mozogtam, de csinaltam 1millio-ért is áruházi terítőmunkát is 2 évig nem túl szabályosan. (Célt értem és 2 éve abbahagytam)


Döntsd el mit akarsz, nyugodtan a kevesebbért, rendesen melózni az átlagért, vagy kihajtani magad a jó penzert.

De egyet ne felejts milliókat nem adnak a semmire.


Én is saját zsebből fizettem, de azért mert elötte gyári munkás voltam 150k-ért. Így megérte.

Te helyezetedbe nem biztos, higy váltanék. Inkább ilyen pluszként csinálnám meg.

2023. márc. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

8. Mihez kezdtél a kamionozás után?

Mennyi ideig csináltad?

Eltudnád mesélni mik voltak a feladataid a régebbi cégeknél és mennyit adtak ezekre a munkákra?

2023. márc. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

röviden: ha nyugis életet akarsz, menj nemzetközibe magyar céghez.

Ha pénzt akarsz keresni, akkor külföldre, de ha nem beszéled az adott ország nyelvét akkor a színvonal marad a keleti ugyan úgy. Ja meg persze a munka is sokkal több lesz...


magyar cégnél ez a budapest-london meg ilyen 1000+ km-es távok 1 fel 1 lerakóval az átlag, full nyugis élet. Külföldön a napi több le ÉS felrakózás, áruterítés stb... több pénzért.


Szóval lehet választani, én kishíjján otthagytam a fogam egy ilyen nyugati(as) cégnél, 1 hétig nappali műszak, heti 5-6 munkanap, következő héten éjjeli műszak szintén 5-6 munkanappal, ja és naponta 6-7 rakodás, de úgy hogy az elsőnél a teljes pótot megrakni, 100 km-el arrébb az egészet le, aztán megint telirakni az egész pótot majd leszedni az egészet. De volt hogy még 1 teljes le és felrakodás. És mindezt nekem. Olyan fáradt voltam hogy lenéztem 1 pillanatra a telefonomra, és én nem tudom mennyi ideig bámultam de mire felnéztem már csak azt láttam hogy az autópályán előttem van egy lerobbant jármű és az utolsó pillanatban váltottam sávot, a sofőr már szaladt kifelé hogy belerongyolok... Pedig tényleg csak 1 másodpercre néztem le érzetre, igazából meg a franc tudja...


Azóta szarok bele a pénzbe, nem éri meg. Akkor inkább kevesebb pénzért nyugis élet. Tudom tudom mert van itt olyan aki egész nap a bréjét veri külföldön és kapja a milliós fizetéseket blablabla ... de nem ez a nagy átlag.

2023. márc. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!