Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha a forgalmi engedélyem...

Ha a forgalmi engedélyem bejegyzésre került, vezethetek jogosítvány (okmány) nélkül?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam az online ügyintéző oldalon:

"Vezetési jogosultsága az okmány birtokban tartása nélkül is gyakorolható belföldön, a nyilvántartásba történő bejegyzés időpontjától kezdve, az okmány kézhezvételéig, de legfeljebb a bejegyzéstől számított 30 napig."


Valaki meg tudná erősíteni, vagy cáfolni, hogy vezethetek-e úgy ebben a 30 napban, hogy még nincs nálam a jogsi, mert az éppen gyártás alatt van?



2022. dec. 19. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Igen.
2022. dec. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
bocsi, *vezetési engedélyem bejegyzésre került!
2022. dec. 19. 13:46
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
A forgalminak ehhez nem tudom mi a köze, de vezethetsz az okmányirodában kapott igazolással.
2022. dec. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nyilván elírta a kérdező.

Valszeg vagy lejárt a jogsija, vagy új kategóriára szerezte meg, és gyártás alatt van az új plasztikkártya. A kérdése pedig annyi, hogy addig is vezethet-e amíg az új meg nem jön.

A válasz pedig, igen, belföldön 30 napig.


#1-es voltam.

2022. dec. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4

"Valszeg vagy lejárt a jogsija, vagy új kategóriára szerezte meg"


Már egy jó ideje a teljesen új jogsi igenyléskor is lehet vezetni az igazolással.

2022. dec. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ehhez kell valamilyen igazoló papírt szereznem? Online intéztem, így nem kaptam semmilyen papírt.
2022. dec. 19. 14:53
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Online ügyintézés esetén is vezethetsz, de ha személyesen voltál bent, akkor sem kell hogy nálad legyen az igazolás.
2022. dec. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!
2022. dec. 19. 17:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!