Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ma volt a forgalmi vizsgám....

Ma volt a forgalmi vizsgám. Meg is vágtak sajna. Szemüveges vagyok nem olyan régóta. Szóval az a problémám, hogy a vizsgán miért vetette le rólam a szemüveget a vizsgabiztos?

Figyelt kérdés
Na szóval. Amikor elkezdtem a jogsit az orvosi alkalmasságin nem mondták, hogy szemüveget kell viselnem. Tehát így a papírra sem került rá, hogy kötelező szemüveget hordanom a vezetésnél. Csak később derült ki, hogy nem ártana szemüveg a vezetésnél,de ez már nem került rá a papírra. Már a rutin óráimat is szemüveggel kezdtem. De érdekes, hogy a rutin vizsgámon egy szót se szólt a vizsgabiztos, hogy vegyem le a szemüveget vagy csak nem vette észre nem tudom. Erre most meg a forgalmin megszabja, hogy csak szemüveg nélkül vizsgázhatok le, merthogy nincs rajta a papíron, hogy kötelező lenne. Na mondom ez csúcs ez lett a vesztem. Gyakorlatilag én szemüveg nélkül sohasem vezettem csak most a vizsgán. Én nem tudom minek köt bele ebbe. Azért van rajtam az a szemüveg, hogy lássak. Most szerintetek mit csináljak??? Jogszerűen járt el a vizsgabiztos mert ha nem én komolyan mondom panaszt teszek ellene. Vagy ha igen akkor csináltassak új orvosit??? Mer én szemüveg nélkül nem fogok tudni levizsgázni és vezetni sem. Na röviden ennyi lenne :)
2008. dec. 23. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Mivel az orvosi papírodon nem szerepel a szemüveg, így az a jogsiba se kerül bele (van ilyen lehetőség, hogy szemüveggel vezethet). Így jogos, hogy a vizsgabiztos leveteti, mert ugyebár nyugodtan vezethetnél abban is. A másikat valószinűleg ez nem érdekelte. Az más dolog, hogy te tudod, hogy azzal jobb neked a vezetés, de a vizsgabiztos téged nem ismer.

Egy jótanács: Próbáld ki a kontaktlencsét, hogy abban milyen a vezetés. Ha annyira hozzá tudsz szokni, hogy abban az 1 órában nem zavar, és persze jól is látsz vele, akkor használd azt a vizsgán. Azt úgysem veszi észre :)

2008. dec. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Hát ez jó!:))


De szóltál neki, hogy az óráidat szemüveggel vetted, és anélkül még sosem vezettél?


Amúgy szerintem is jogszerűen járt el, ugyanis a papírok szerint nem kell. De, úgy gondolom, hogy kifejezetten szemét volt. Az emberek nem unalmukban csináltatnak jó pénzért szemüveget. Szemüveget azért csináltatnak, mert jobban látnak vele. Olyan nincs, hogy valaki, akinek jó a szeme, direkt azért csináltat a vizsgára szemüveget, hogy rosszabbul lásson.:)) Namost, azt azért illene tudni a tisztelt vizsgabiztosnak, hogy a szemészet nem annyira egzakt, mint ahogyan azt sokan hiszik. Itt van például az én esetem. Én reggel teljesen máshogyan látok, mint este (este nyilván rosszabbul). Az eddigi szemvizsgáim rendre másmilyen szemüveget eredményeztek, míg végül sikerült rájönnöm, hogy az egész annak függvénye, mennyire fáradtan megyek a vizsgálatra. Ennek megfelelően teljesen elképzelhetőnek tartom, hogy valakinek egy reggeli vizsgálaton olyan kis problémát mutatnak ki, ami nem igényel szemüveget, majd a következőn felírnak neki egy nagyon gyengét.


Amúgy a vizsgabiztos szemre is megállapíthatta volna, hogy mennyire gyenge szemüveg van rajtad, hiszen lefogadom, hogy alig torzít a lencséje. És az is nyilvánvaló, hogy azért teszed fel egy ilyen komoly helyzetben, mert jobban látsz vele. Egy vizsgabiztos dolga az volna, hogy felmérje az adott személy autóvezetői képességeit, és hogy mennyire tudja alkalmazni a tanultakat, viszont ez a felmérés csak akkor lehet objektív, ha minimalizáljuk vizsgastressz tényezőjét. Az lett volna tisztességes a részéről, ha rád bízza a döntést, hogy szemüveggel vagy anélkül érzed biztosabbnak a vezetést.


A panasz emelése szerintem nem jó ötlet. Amikor egy biztos több száz (vagy több tíz) egyént vizsgáztat futószalagon, szerencsésebb, ha "elvegyülsz a tömegben", és nem tűnsz ki közülük semmivel. Feltehetően a biztosok között van egy kollegiális szellem, ami miatt pórul járhatsz, ha eleve úgy veszi majd a papírjaidat a kezébe, hogy "Ahha! Tehát ő az, aki meg akarta szívatni a kollégát! Na lássuk csak..!".


A kontaktlencse nem rossz megoldás. De ha sok pénzbe kerül, esetleg vehetnél külön vezetési órákat szemüveg nélkül, és az első néhány alkalom után meglátod, hogyan megy nélküle. Lehet, hogy olcsóbban megúszod. Elméletileg hamar meg kellene szoknod, hiszen nincsen komoly baj a látásoddal.

2008. dec. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

egy paraszt volt...az igazság hogy hiába érzed úgy hogy szemüvegben vezetsz jól...lehet az orvos azt mondja hogy nem kötelező vezetéskor.....

minden esetre menj el az orvoshoz hogy csináljon másikat.

2008. dec. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Marha -
2017. nov. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!