Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nyáron szeretném kezdeni a...

Nyáron szeretném kezdeni a kreszt. Most szemüveget hordok, távolra nem látok jól és kényelem szempontjából a nyáron kontaklencsét szeretnék. Az orvosi alkalmassági vizsgán valószínű, hogy még nem lesz kontaklencsém. Hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés
A vizsgálatnál számít-e, hogy kontaklencsét vagy szemüveget viselsz? Mert a jogosítványba, ha jól tudom beleírják valahogy, hogy probléma van a látásoddal. Csak azt nem tudom, hogy konkrétan beleírják-e, hogy mit viselsz (kontaklencse, szemüveg)

2022. jan. 30. 01:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Beleírják. Ha olyan iqfighter az orvosod, mint az enyém, akkor extrán szólnod kell neki, hogy írja oda a kontaktlencsét is. De a többség odaírja magától.
2022. jan. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én házi orvosom rákérdezett, hogy "Kontaklencsét is oda írjam?" Igent mondtam, pedig életembe nem volt még kontaklencse a szememben.
2022. jan. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A lencsét is irasd bele akár lesz addigra akár nem. Én orvosom beleírta amit mondott is hogy odaírja hátha egyszer lesz és ne legyen ebből probléma. Mondjuk én nem hordok mert nekem egyszerűbb a szemüveget fel-le venni, fényre sötétedős szemüvegeim vannak így napszemüvegre sincs gondom, plusz a tartalék szemüvegemhez van külön rátehető napszemüveg.
2022. jan. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. jan. 30. 13:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a szemüveggel vagy kontaktlencsével opció van benne, bármelyiket hordhatom, vizsgára is elfogadott mindkettő. Arra viszont figyelj, hogy van olyan kód is, ami szerint a PÓT szemüveg tartása kötelező a kocsiban, tehát azon felül, ami a fejeden van vagy a lencsén felül kell lennie nálad még egynek. De ezt majd annak idején megkérdezheted az orvostól vagy az oktatótól is.
2022. febr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amúgy nektek ellenőrizték ezt valaha sima igazoltatásnál ?!


8 éve vezetek, be van írva a szemüveg, de amikor igazoltattak szinte mindig kontaktlencse volt rajta, rendőr sose kérdezte a szemüveget.


Nem is tudtam, hogy külön a lencsét is be lehet (vagy kell ?!) írtani.

2022. máj. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már ellenőrizték. Benne van a jogsiban, hogy csak szemüveggel vagy kontaktlencsével vezethetek, igazoltatott a rendőr és pont kontaktlencse volt rajtam. Kérte, hogy olvassam már fel annak a távol parkoló Audinak a rendszámát. (Erre mondjuk visszakérdeztem, hogy melyik az az Audi, nő vagyok, nekem ne autómárkát mondjon, hanem a színét, de utána gond nélkül olvastam a rendszámot, szóval elégedett volt.)
2022. máj. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondani kell a orvosnak. 0101 a szemüveg, 0102 a kontaktlencse és 0106 a szemüveg vagy kontaktlencse, neked a 0106 kell.

A 110 a pótszemüveg, azt csak speciális esetben írják be.

2023. máj. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azóta már túl vagyok ezen a procedúrán és az utakat szelem. :)
2023. máj. 8. 00:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!