Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Garázst érdemes fűteni, vagy...

Garázst érdemes fűteni, vagy annyira nem?

Figyelt kérdés

Van egy két férőhelyes zárt tégla garázsunk, olyan vastagabb téglából van mint a modern házak illetve szigetelve van kívülről. A hátsó fele félig a föld alatt van (mivel a telkünk enyhe domboldalon van), és csak előről nyitott de van rajta két garázskapu amik most letttek be szerelve, modern műanyag kapuk nem tudom azok mennyire szigetelnek jól. Mikor épült a garázs lett bele szerelve egy kisebb gázkonvektor de üzembe nincs helyezve, magyarán konvektor-csövek a helyükön csak nincs rákötve a hálózatra.

És ide jönne a kérdésem, ha télen be állok az üzemmeleg kocsival, a motor hője nagyjából mennyire fűti be a zárt garázst? Szükséges lehet beköttetni a konvektort is szerintetek?



2021. dec. 18. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha más nem indokolja (például a felét műhelynek használod, vagy ilyesmi), én nem fűteném. Nem igazán tesz jót a kocsinak, ha beállsz vele a melegbe a téli hidegről, bőven jó az, ha az időjárás ellen védett (nedvesség, napsugárzás), zárt helyen van.
2021. dec. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Hacsak nem valami nagyon értékes, vagy veterán szememfénye autóm lenne akkor nem fűteném a garázst. Esőtől, hótól, naptól, széltől, madárkakitól stb. védve van, annyi elég.
2021. dec. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Drága, vagy új, pár éves autónak, illetve komoly motoroknak igen, érdemes.
2021. dec. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából a kora reggeli hidegindítás miatt gondoltam a fűtést, egy 9 éves már modernebb turbós dízelem van.
2021. dec. 18. 20:47
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Az autó miatt nem érdemes. Nekem pl azért megy a fűtés, mert a garázsom egyben műhely is egyben, ahol nagyon sokat vagyok a fiammal. De az autót semmi értelme fűteni.
2021. dec. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4 ezek szerint nem jól indul hidegben? Fűtetlen garázsban sem? Mert akkor én fűteném.
2021. dec. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A motor hője beállás után semmit nem fog melegíteni rajta. Többet szellőztetsz ki a beállás ideje alatt. Ahogy írták, ha csak tárolod benne az autót, akkor nincs értelme fűteni.
2021. dec. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Drága, vagy új, pár éves autónak..."

Mert az olcsó és öreg autóknak nem árt, hanem direkt használ a hideg?! :O

Ha félig földben van a garázs, akkor jóval melegebbnek kell bent lennie, mint a külső hőmérséklet. Szerintem így nem kell feltétlenül fűteni. 20 fokra felesleges lenne.

Nálunk a 90-es években épült a garázs. Külön álló tégla épület 30-as blokktéglából, fölötte fűtetlen padlás. Nincs földbe süllyesztve. Szigetelés nincs. Ajtó, ablak ezer éves. A mostani időjárásban 2-4 fok alapból lenne bent. Tartós kemény mínuszoknak kellene lennie, hogy bent is fagyjon. Vettem egy termosztátos 2-2,5kW körüli PTC fali fűtőventilátort. A hőmérsékletet 5 fokra állítottam és gyönyörűen tartja. Ritkán kapcsol be. A villanyszámlán nem vettem észre, hogy olyan borzasztóan megdobná. Havi pár ezer forintot nekem megér a temperálás. Tulajdonképpen csak most decemberben kellett bekapcsolni, előtte amúgy is enyhe volt az idő.

Nem a kocsi miatt fűtök. Nekem is dízelem van. Amikor kint állt -15 fokban egy hétig, akkor is ugyanúgy indul, mint nyáron. Inkább azért temperálok, mert nálam a garázsban vannak télire a muskátlik, leanderek + rengeteg autóápolási termék, festék, stb van a garázsban aminek nem használna ha megfagyna. Be a lakásba meg nem szeretném hozni őket. Ha csak az üres falak között lenne bent az autó, akkor nem érdekelne, mert amúgy is pár fokkal melegebb lenne bent, mint kint.

2021. dec. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!