Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha lejar a magyar rendszamos...

Ha lejar a magyar rendszamos autonk muszakija Ausztriaban,a lejarta elott hazakell menni uj muszakit csinaltatni,vagy lehet ittkinntrol halasztast kerni,ervenyesseget hosszabbitani,ilyesmi? Nem szeretnek bajt egyik hataron sem. Koszi🙃

Figyelt kérdés

2021. aug. 16. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem a kérdést. Ha lejár a műszaki, azt meg kell hosszabbítani, és azt magyar vizsgaállomáson tudod. Távolról nem működik. Ha arra gondolsz, hogy a járvány miatti vészhelyzet miatt a lejárt műszakit nem kell meghosszabbítani valameddig (azt hiszem 60 nap a vészhelyzet megszűnésétől), akkor ezt nem biztos hogy az osztrákok elfogadják. Valószínűleg nem fogják.
2021. aug. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A halasztás, csak Magyarországon működik, és csak a Magyarországi "iratok" esetén érvényes.

Igen, Magyarországra kell hoznod műszakira.

2021. aug. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ja, még a lejárat előtt.

#2.

2021. aug. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!🙃kerdeskent nem engedett hosszabb szoveget irni az oldal,igy most itt leirom reszletesebben a helyzetet😊tehat,ausztriaban vagyunk magyar rendszamos kocsival,aminek szeptember 31.en lejar a muszakija.A szezonnak csak novemberben van vege. Nyilvan az van tervben hogy szabadsagot veszunk ki,hazamegyunk es lemuszakiztatjuk az autot,es visszajovunk a maradek idore.Csak jelenleg kerdeses,hogy kivehetjuk e a szabadsagot,ezert kerdeztem,ha esetleg megsem tudunk hazamenni lemuszakiztatni,akkor van e valami mas megoldas,halasztast kerni novemberig vagy hasonlo. Bocsanat ha nagy butasagot kerdeztem,de meg nem voltam ilyen helyzetben.😁De ha jol ertelmezem,akkor mindenkepp haza kell vinni muszakiztatni,en is igy gondoltam,csak kellett egy kis megerosites!😊koszonom szepen a segitseget! 😊🙃
2021. aug. 16. 22:54
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Előre is érdemes lenne gondolkozni, mert mielőtt kimentetek akkor ha leviszgáztatjátok most semmi gond nem lenne.

Sehol máshol nem fogadják el a hosszabbítást, főleg az osztrák nem.

2021. aug. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek!😊Amugy mindig szoktunk elore gondolkozni,csak most az anyagi helyzet nem ugy hozta sajnos!megegyszer koszonom szepen!🙃
2021. aug. 17. 06:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Akinek az anyagi helyzete nem engedi meg a 20k műszakit, annak nem szabadna autóba ülni
2021. aug. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom,de segitseget kertem,nem kiosztast.Es amig en nem turkalok a te penztarcadban,addig szepen megkerlek ra,te se turkalj az enyemben.Szep napot!
2021. aug. 17. 14:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem megsértődni kell, hanem tanulni belőle.

Nem csak magadat, hanem másokat is veszélyeztetsz az utakon. Fel kellene nőni

2021. aug. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De kit veszelyeztetek akkor vilagosits fel. Mert nem ertem. Kit veszelyeztetek,es mivel.Tenyleg kivancsian varom a valaszt. Senki nem mondta hogy lejart muszakival vagy szar autoval akarnek barhova is menni.Szeptember vegeig ervenyes a muszaki. Egy kerdest tettem fel,valaszt is kaptam ra. Meglesz csinalva a muszaki,meg a lejarta elott.Halasztas lehetosegerol volt szo,de ebben nem tudom mi a veszelyeztetes. Az eszedbe sem jutott,hogy peldaul pont azert nem volt "20k",mert egy honapokra elorebb hozott muszaki vizsga helyett,fontosabbnak tartottuk szervizeltetni, olyan alkatreszeket csereltetni benn,ami tudtuk hogy rossz.Egyebkent nekunk nem 20ezer a muszaki,mert nem szalonautonk van,tobb mindent is kicserelunk benne muszaki elott,hogy biztos minden rendben legyen. Mert nemcsak "attoljuk" a muszakin. Attol meg hogy a koronavirus kozepen mikor meghalt az idegenforgalom,turizmus,vendeglatas,minden,mikor rengeteg embernek igen sokat szamithatott az a "20k" ahogy fogalmaztal,nem az volt a legfontosabb hogy honapokra elore lemuszakiztassuk az amugy ervenyes papirokkal rendelkezo jo autot,az meg nem azt jelenti,hogy veszelyeztetnek barkit is az utakon.Udvozletem!
2021. aug. 17. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!