Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az új magyar rendszám kreálójá...

Az új magyar rendszám kreálójának az lehetett a célja, hogy a leendő magyar rendszám is olyan rusnya legyen, mint amilyen a német?

Figyelt kérdés

Mert akkor „gratula”, sikerült elérni a célt...

Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy voltak képesek az ITM illetékesei rábólintani egy ilyen ákombákom karakterkészletre (meg az illogikus – két betű, két betű, három szám – elrendezésükre): [link]



2021. júl. 7. 19:36
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem semmi rusnya nincs benne, meg sokak szerint sem, szóval az érvelésed máris egy fals állításon alapul. A legtöbb ami elmondható, hogy nem mindenkinek tetszik. De őszintén, mikor volt olyan rendszámdizájnunk, amit ne fújoltak volna egy csomóan a bevezetésekor?
2021. júl. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
76%

#10

Nem sutyomban történt, csak nem volt nagy dobra verve. Szakértők bevonásával döntöttek, szerintem ha akarod utánakeresel.


Alapból ebben (is) a legjobb, ha követjük az EU megállapodásokat, leegyszerűsíti a problémákat. Lehet valami funky betűtípus jobban nézne ki, szabadabb háttérszínekkel, de arra írhatnánkma saját rendszámfelismerőt, amit aztán az EU többi országa is átvesz tőlünk.

2021. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

A Barlow esetében csak a Q pöcsét kellene másképp megrajzolni, meg a W betűt keskenyíteni, az M-ből kiindulva; mindkettő nevetségesen egyszerű grafikai feladat (de a számain is igen egyszerűen lehetne változtatni).

Viszont nem tudom mi a jó abban, ha az O betű és a Q betű ilyen tojásdad alakú ( [link] )? Modern világunkban ez segíti talán a felismerésüket? :)

2021. júl. 7. 20:23
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Én simán visszaosztottam volna a már minimum egy éve bevont 3 betű-3 számosakat, azaz kezdődne elölről, AAA-001-től, ahogy pl. a svédek oldották meg.
2021. júl. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Számkészletnek nehezen lehetne jobbat találni a (ma már szintén ingyenes) Alte DIN 1451 számainál: [link]
2021. júl. 7. 20:44
 16/31 anonim ***** válasza:

#15

Mi olyan jó benne?

2021. júl. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Barnabas333 ***** válasza:
66%
Igy lesznek mókás rendszámok. Ka ka. Fi ka, ge ci, fe ka, ku ka, ci ci,pu ni,ka ki,bu zi,...stb.
2021. júl. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Szerinted melyik számkészlet néz ki jobban?

[link]

vagy

[link]

2021. júl. 7. 21:07
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

#17

Az első két betű csak két magánhangzó vagy két mássalhangzó lehet.

2021. júl. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
62%

#18

Egyikre se mondanám hogy kimondottan jól néz ki, de a kettő közül inkább a felső.

2021. júl. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!