Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vehetek papírok és rendszám...

Krómgyűrű kérdése:

Vehetek papírok és rendszám nélküli motort úgy, hogy jogosítvánnyal nem rendelkezem?

Figyelt kérdés

Van a szomszédban egy 250-es MZ. Jó áron ideadná, rendszám, papírok a közeli okmányhivatalban leadva, azonban sajnos nincs jogosítványom rá, de még idén tervezem letenni


Kérdem én, hogy mik kellenek egy ilyen vételhez, eljáráshoz?

Kötelező-e a jogosítvány megléte, vagy csak papírozáskor lesz rá szükség?



2021. júl. 4. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell motor vásárlásához jogsi
2021. júl. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Akkor mikor kell?

Azt tudom, hogy biztosítás intézésekor kell.


Mik a folyamatai egy ilyen motor megvásárlásának?


Átmegyek, viszek adásvételit, megveszem, hazatolom. És aztán?


Meglesz a jogsi, utána okmányhivatal az adásvételivel?


Vagy jogosítvány megszerzése előtt is elintézhetem a papírozásos részét?

2021. júl. 4. 19:52
 3/12 anonim ***** válasza:

A jármű birtoklásának nem feltétele, hogy legyen rá jogosítványod. Vagyis megveheted, akkor is, ha csak évek múlva lesz rá jogosítványod, sőt, akkor is, ha egyáltalán nem is szeretnél megfelelő jogosítványt szerezni.

Engem jobban idegesítene az alábbi szakasz: "... rendszám, papírok a közeli okmányhivatalban leadva...". Láttam már pár ilyet, az eladó minden esetben meg volt róla győződve, hogy pikk-pakk forgalomba lehet helyezni a járművet, mer' há' ennek vótak pappirjai, csak nem akartuk mán hogy kelessen rája fizetni, mikó' nem is hasznájjuk meg amúgy vót ennek ilyen anyakönyve vagy törzskönyv van mi a jóisten is, csak elkalaódott, mer' annyit kőtöztünk, de nincsen ezzel semmi, okéba' van, csak anyi, hogy be köll menni az okmányirodába, osztán egy tíz perc, megcsinájják. Utána pedig jött a hetekig, hónapokig vagy évekig tartó reménytelen küzdelem, amiben főszerepet játszott a 20 éve halott utolsó bejegyzett tulajdonos, a '90-es évek közepén kockás papírra írt, elmosódott adásvételi szerződés (amin a hárommal ezelőtti gazda szerepelt vevőként, de ő sem íratta át, mer' csak a szöllőbe járok vele a düllőúton, ahhoz nem köll a pappir), a két betű-négy számos rendszám és az összes többi olyan részlet, ami hatékonyan akasztja meg az amúgy sem problémamentes magyar bürokráciát.

2021. júl. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hazatolod, és kötsz rá egy biztosítást, aztán az adásvételivel meg a biztosítással bemész a kormányablakba, és a nevedre kerül.

Ha nem kötsz biztosítást, nem írják a nevedre. Ha nem iratod a nevedre - 15 napod van rá -, akkor hivatalból egy idő után kivonják a forgalomból.

A biztosítást az adásvétel napján kösd meg, mielőtt rád vernek fedezetlenségi díjat.

Ha meglesz a jogsid, akkor értelemszerűen vezetheted is már.

2021. júl. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tehát, ha jól értem.


Célszerűbb akkor megvennem, ha meglesz a jogosítványom?


Mivel ha meg kell kötnöm a biztosítást, ahhoz kell a jogosítvány megszerzésének időpontja is, ha jól tudom.


Vagy csak hazatolom, megkötöm a biztit és csak a névre írásra kell a jogosítvány?


Elnézést, csak fáradt vagyok és szokásom, hogy mindent túlbonyolítok.

2021. júl. 4. 20:13
 6/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat, lehet, hogy rosszul fogalmaztam.


A motor azt hiszem ideiglenes ki van vonva a forgalomból, mivel le van adva a rendszám.

2021. júl. 4. 20:14
 7/12 anonim ***** válasza:

Jogosítvány csak ahhoz kell, hogy vezethesd, semmi máshoz.


Én pl autót vettem és a saját nevemre kötöttem biztosítást 2 évvel az előtt, hogy lett volna jogsim. Addig a család használta.

2021. júl. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem érted jól :-)

Se a motor megvásárlásához, se ahhoz, hogy a nevedre kerüljön, se a biztosításhoz nem kell a jogosítvány.

De anyagilag igen, célszerűbb megvárnod, mire meglesz a jogsid.

Ha pl. holnap megveszed, akkor holnaptól egészen a jogsid megszerzéséig neked kell fizetned egy olyan motornak a biztosítást, amit - egyelőre - nem is tudsz használni.

2021. júl. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen motor?

Rendszámköteles motort ne vegyél papirok nélkül, azt soha bem fogod tudni forgalomba helyeztetni.

2021. júl. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha ki van vonva a forgalomból, pláne ne kapkodj a vásárlással. És mindenképpen nézzél utána, hogy miért is lett kivonva..nehogy belefussál valami sz*rba.
2021. júl. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!