Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az új magyar rendszám kreálójá...

Az új magyar rendszám kreálójának az lehetett a célja, hogy a leendő magyar rendszám is olyan rusnya legyen, mint amilyen a német?

Figyelt kérdés

Mert akkor „gratula”, sikerült elérni a célt...

Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy voltak képesek az ITM illetékesei rábólintani egy ilyen ákombákom karakterkészletre (meg az illogikus – két betű, két betű, három szám – elrendezésükre): [link]



2021. júl. 7. 19:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
60%
Örülök neki, hogy a hazai közlekedésben tényleg ez a legnagyobb probléma. Ugyanis már vagy két hete mást se hallok, csak a sírást, hogy "mer' a zúj rencám millyen ocsmány, há' hogy néz ez ki".
2021. júl. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem meg szép a német. Na most akkor hogy van ez?
2021. júl. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%

Annyira szerintem nem rusnya ez a betűtípus, izlések és ficamok.


[link]


Az AA-123-AA elrendezés szerintem is szebb/jobb lenne, de erről késő vitázni.

Most le kell csapni az AZ*TA-001 sorozatra :)

2021. júl. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
74%
Számomra ugyanolyan számok és betűk, semmi különlegeset nem látok benne. Vagy rovásírással kellene lenniük, az jobban tetszene?
2021. júl. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
94%

Egyébként a betűtípusnak rengeteg követelménye van, és most már jobban megkülönböztethetőek, mint az előzőek (pl. Q betű esetén).


[link]


Simán lehet, hogy felhasználunk egy másik EU mintát.

Az elrendezésről - én is kiváncsi lennék valami kormányfigurától, miért ezt választották.

2021. júl. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
71%
Minden egyes rendszámváltásnál azon hisztizik a plebs, hogy fúj de ronda. Aztán az, ami egyszer ronda volt, az majd nagyon szép lesz amikor jön a következő tipus...
2021. júl. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Nyilván nem ez a legnagyobb probléma, de tényleg sokak szerint rusnya ez a bemutatott tervezet. És ahogy (főleg amilyen színekkel) a címert rátennék, inkább rá se tegyék... Segítek nekik: töltsék le a [link] képet, és a Windowsban lévő Paint programmal méretezzék át az eredeti 6-7%-ára, és az így kapott képet vigyék majd fel a táblákra.


Karakterkészletként meg mennyivel jobban mutatna – kisebb változtatásokkal – pl. ez a betűtípus (Barlow Semi Condensed Medium – üzleti célú felhasználásra is ingyenes: [link] | [link] ): [link]

2021. júl. 7. 19:53
 8/31 anonim ***** válasza:
88%

3 betü 3 szám növekedve elfogyáshoz közeledett már.


Újrakezdhettük volna lyukak betömésével(Jó kérdés miért nem), vagy változtatás.


Mivel rendszámot külföldön is leolvassák automatikusan kamerával érdemes olyan ábrázolásmódot használni ami elterjed így ha váltani akartak logikus irány volt szerintem.

2021. júl. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
51%

#7

Nem lenne jobb az a font, írd be az első linkeden: 0OQ

Egy valamirevaló font designer ennél ezért jobb ellenpéldákat mutatna, és egy szinttől ízlés kérdése.


Valószínűleg ezért a fontért sem kell fizetnünk, és megfelel EU normáknak.


Címer szerintem egész jól látszódik a #3-as linken.

2021. júl. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Egyébként miért nem írtak ki nyilvános pályázatot az új rendszám megtervezésére? Miért így suttyomban történt ez az egész?
2021. júl. 7. 20:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!