Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Már az Audisok az új BMW-sek?

Már az Audisok az új BMW-sek?

Figyelt kérdés

Naponta látok nulla közlekedési morállal megáldott Audist. Tegnap kettő is előzgette az autókat 90 helyett 150-nel, természetesen irányjelző minek is ilyenkor már. Nem együtt voltak, kb. 10 perc eltéréssel jöttek. Ritkás forgalom volt 100-200-500 méterenként voltak autók. Ma egy másik előzött meg, gyorshajtás alap, index nyista, plusz pont az előzni tilos táblánál, a záróvonal kezdeténél kezdte meg az előzést.

Nem lovaskocsival voltam. 90-100 körül szoktam menni én is.

Milyen emberek ezek? Miből gondolják, hogy nekik szabad így közlekedni? Miért nincs több civil rendőrautó az utakon, hogy kiszedjék az ilyeneket? És miért nincsenek olyan büntetési tételek, ami elvenné a kedvüket az ilyen közlekedéstől? Pl. harmadik esetnél örökre eltilthatnák a vezetéstől.


2021. márc. 19. 17:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Minden márka az új BMW ennyi erővel, minden márkában látni-találni tahókat.
2021. márc. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Én meg naponta látok hasonló módon közlekedő Suzukisokat, Opeleseket, VW-seket stb.

Nem kéne általánosítani, a lényeg ugyanaz: a paraszt minden autóban paraszt marad.

2021. márc. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem hiszem.

Már kissé elfogult vagyok, mert nekem is Audim van (nem 10-20 éves kotlák, hanem új darab), de szerintem sokkal figyelmesebben és körültekintőbben közlekedem, mint 10-ből 9 ember (index, másokra való odafigyelés, stb).

Az tény, hogy autópályán azért odalépek neki mondjuk, ha nincs más az úton...

2021. márc. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Manapság már minden márka "BMW" ugyanúgy paraszt módon közlekednek Suzukival mint BMW-vel.
2021. márc. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Így van, ma már annyira sem márkafüggő a pofátlanság, mint korábban. Ráadásul magam is hajtottam Audit, mégis mindig megtaláltam az indexkart és a fékpedált is...
2021. márc. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy részemről azt veszem észre, hogy pont az Audisok azok akik legkevésbé agresszívak. De a nagyobb SUV Mercik és BMW-k is viszonylag kulturáltan közlekednek. Mennek előre mint állat, de nem áll a seggedbe, nem villog agresszívan.


Legagresszívabbak a primitív emberek márkától függetlenül.

A lefingott autóikkal a hülyegyerekek meg boyracerek akár Audi, akár Merci, akár BMW. Meg a relatív elérhető árú vagy céges autók, Opel, Skoda, VolksWagen vagy bármi.

2021. márc. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én két település között ingázom naponta, oda-vissza 50 km. A legtöbb autós normálisan közlekedik, és lehet normálisan előzni is, de ezek nagyon kirívó esetek. Két nap alatt három ilyet láttam, és mindhárom Audis volt.

Nem mondom, hogy minden Audis ilyen, és azt se mondom, hogy más autóval nem csinálnak ilyet, de valami oka mégis van annak, hogy pl. a BMW-sekről kialakultak bizonyos sztereotípiák. Szerintem az Audisták is kezdenek felzárkózni hozzájuk.

Amúgy meg az összes ilyentől elvenném a jogsit örökre, mindegy milyen autóval paraszt.

2021. márc. 19. 20:05
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Fogadni mernék, hogy azok az Audik A3-asok, az utóbbi pár évben a bmw-kkel együtt az a hülyegyerek autó.
2021. márc. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Audisokkal alapból eléggé előítéletesek az emberek. Audi A6 C7el járok, ugye ennek elég agresszív az orra. Megyek 50 méteres követesi távolsággal bármilyen olcsóbb tetszőleges kisautó mögött, sokszor már majdnem az árokba mennek, meg állóra lassitanak, mert jön a kötsög Audis, mármint én, aki a lehető legszabályosabban próbálok közlekedni. Oké, akkor megelőzöm nagy gázzal, akkor nyilván megint kötsög leszek, hogy elhúztam mellette nagy tempóval. Na kb ez a helyzet, alapból nagy az előítélet. Nem mondom, van aki tényleg állat módjára közlekedik, de sok Audis társam teljesen normálisan közlekedik, más autókkal is járok, tudom. Sokszor nem is az újabb, drága modellekkel van a baj, hanem a hülyegyerekekkel akik megveszik első autónak a huszonéves 1.9 TDIt, és meg akarják váltani a világot vele.
2021. márc. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Céges Skodákat ne hagyjátok ki!!
2021. márc. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!