Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AUDISOK! Mennyit eszik egy...

AUDISOK! Mennyit eszik egy 3.7-es quattro 100-on?

Figyelt kérdés

Autót szeretnék venni, és a haverjaim az audit ajánlották.Én néztem benzineseket, dízeleket egyaránt.


Azt tudom, hogy egy jó állapotú 2-2.5 TDI átlag 6-7 liter körül fogyaszt és örök életű lehet ha rendszeresen karban van tartva, de a benzinesekkel nem vagyok teljesen képben.

Benzinesből néztem 3.2 quattrot, 3.7 quattrot, és 4.2 quattrot.


Az érdekelene, hogy ezek a gépek mégis mennyit esznek?


Hány kilómétert bírnak összesen?


És van e valami gyakori típus hibájuk?



2017. okt. 28. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

A 2.5TDI és az örök élet... a nap vicce meg volt :D :D


A 3,7 quattro mennyit eszik? Attól függ miben van és hol használod. Automata A8-ban városban 15 liter környéke, országúton le lehet vinni 10 liter alá is kicsivel.

2017. okt. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ne akarj A8-ast venni, ha a fogyasztás a legfontosabb kérdés számodra.
2017. okt. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Mondjuk keresd ki szépen, mert amúgy alap hogy mindenki letagad pár litert hogy dícsérje a saját kocsiját. :D

2017. okt. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
17-18 alatt nem nagyon éri be
2017. okt. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)


Kedves első Válaszoló a 2.5TDI -vel kapcsolatban megoszlanak a vélemények, vannak azok az emberek akik "sz*rnak" a kocsijukra, és nem szervizeltetik rendszeresen és csak az nekik a lényeg, hogy minél nagyobb teljesítménye legyen és lehessen száguldozni meg hát persze minél olcsóbban lehessen kijavítani a hibákat amik felmerülhetnek..ez pedig hanyagsághoz vezet.

De van a másik oldal aki vigyáz a kocsijára, és ügyel arra hogy minden rendesen működjön. Csak hogy példám is legyen, a szomszédomban van egy 2001-es A6 2.5TDI és 580.000km van benne.

(már 7 éve a családnál van)

2017. okt. 29. 00:19
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

" Csak hogy példám is legyen, a szomszédomban van egy 2001-es A6 2.5TDI és 580.000km van benne. "


Ez eddig egy a néhány tízezer-százezer ilyen motorral szerelt autóból.

Lehet találni magas futású 2.5 TDI-t, csak felmerül a kérdés: mennyibe került eddig. Ha nem 180 lovas akkor biztos túl van már legalább két adagolón és egy garnitúra vezérműtengelyen.

2017. okt. 29. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Óóó hagyjad már azt a 2.5 TDI-t, teljesen jó motor, én is meg tudom erősíteni. Amelyik 10 ezrenként kap olajat, még a vezérműtengelye sem kopik el.

Amúgy 4.2 V8-as Audi A8 15 litert evett vegyesben, értsd úgy, hogy 30% falu, 30% országút és 30% pálya. Mikor gyorsítani kellett, akkor padlóztam, hadd érezzem a 300 lóerőt. Hosszú úton szintén elég haladósan elvolt 11-12 literből. Lehet vele szórakozni ilyenekkel is, hogy tempomat 110 km/h, és akkor 9 litert eszik, de akkor minek a 4.2-es motor? Csak városban 18 liter felett evett valahol, dehát úgysem megy az ember városban egyszerre 100 km-t :D

Motorja nagyon jó volt, váltója szintén. Igaz, ahogy eladtam, rá 2 hétre bedöglött a váltója, szét is bontották az autót. Szóltam a vevőnek, hogy kezd rángatni 1-ben és 2-ben, elfogadta. A másik, hogy minden hétvégén az elektromos bizbaszokat szereltem benne, legalább a fele az extráknak nem működött, mire megszereltem mindet, kezdhettem előlről. Pedig 15 éves volt csak az autó ekkor, 1997-es évjárat volt. Ma megint megvenném, ha ilyen autó kell, de én kicsit beteg vagyok. Másnak annyira nem tudom nyugodt szívvel ajánlani. Egy Audi A6 ésszerűbb választás, bármelyik motorral.

2017. okt. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
"Bosch VP44-es adagoló hibáját már fejből mondja minden szervizes, ráadásul a hengerfej önmagában sem egy sikertörténet a könnyen kopó vezérműtengelyekkel" A rendszeres olajcsere ezeket a problémákat már nem fogja megoldani, főleg , hogy használtról van szó.
2017. nov. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Óó hagyjad már ezeket az okos cikkeket, én inkább az alapján ítélem meg az autót, mikor látom, hogy ez a "rémesen szar" 2.5 V6 TDI ridegtartásban, 550 ezer km-el az órájában is tökéletesen üzemel és pöccre indul télen is. Nem egyet láttam ilyet.
2017. nov. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"országúton le lehet vinni 10 liter alá is kicsivel."


3.7-es quattro-t hogyne persze


Nezavarjon hogy még a gyár is 14-et ír pályára

2017. nov. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!