Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Amikor a jogsidat csináltad...

Amikor a jogsidat csináltad buktál meg? Ha igen melyik résznél és hányszor?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 00:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Egészségügyin!! Amin mindenki elsőre átmegy:D Tetézi a hülyeségem, hogy orvos család gyereke vagyok..:)
2010. aug. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
73%

Nem buktam meg egyik résznél sem. :)


De nagyon sokan kibuknak már a kressznél. Aztán meg a városi vizsgán...főleg a pasik, mert azt hiszik,hogy ők rögtön mindent tudnak az autókról, tudják,hogy kell vezetni és hogy kirázzák az ujjukból.

Egy pl.: szomszédunk ezer éve vezet kamiont, és most volt egy újabb vizsgán azt hiszem E kategórián,hogy pótkocsissal is mehessen..és meghúzták. Mert már nagyon rutinból vezet, kapkod, kevésbé figyel, gyorsan bekanyarodik, nem annyira lassít le mint ahogy azt kéne,stb..

Szóval nyugi, lassan, ésszel!

Sok sikert, ha most kezded!

21/L

2010. aug. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én még nem buktam meg,igaz egyelőre csak a Kreszt csináltam még de 10.én lesz az elsősegély.Na hogy egy kicsit témánál maradjak egy kérdésem lenne(hogy ne bukjak meg:D):Az újra élesztést úgy tanultuk órákon,hogy:

1.Légzés/keringés ellenőrzés

2.30xszívnyomogatás vagy mi:D

3.2 lélegeztetés aztán megint.

Na most egy kicsit ez érdekes,mert ritmus/légzés szám alapján 4pumpa 1 lélegeztetés és ezt így kell ismételni,szüleim orvosok ők is ezt mondták,csak néztek,amikor mondtam ezt a 30x pumpálást.Most akkor melyik a helyes?Én a 4pumpa1légzést tartom annak de nem így tanultuk,akkor a vizsgán sem így kellesz?

2010. aug. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Forgalmi vizsgán buktam egyszer...


Utolsó! Igen, vizsgán a 30 kompresszióval kell bemutatni. Ez a legújabb, elfogadott módszer.

2010. aug. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves 21/L! Veled ellentétben, én nem csak néhány embert ismerek, akik vizsgáztak autóvezetésből. 20 éves oktatói és iskolavezetői tapasztalatommal mosolygok azon a felületes megállapításodon, hogy "Aztán meg a városi vizsgán...főleg a pasik, mert azt hiszik,hogy ők rögtön mindent tudnak az autókról, tudják,hogy kell vezetni és hogy kirázzák az ujjukból." Saját, az indulás óta vezetett - ezres nagyságrendű vizsgázót jelentő statisztikám - alapján megállapítható, hogy az első forgalmi (nem "városi", mert olyan nincs) vizsgán a "pasik" 24 %-kal jobban szerepelnek, mint a "csajszik." Úgyhogy csínján bánjunk azokkal a tetszetős közhelyekkel...
2010. aug. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
én lenyestem a kanyart
2010. aug. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2009-es ajánlás

állítólag azért így van, mert kiderült hogy a 2 befújással kerül annyi levegő a tüdőbe, hogyha újraindulna a szív, bőven lenne szállítható oxigén. Viszont amíg nincs ami keringesse a levegőt, addig halott ügy a dolog. Ezért tolták el ennyire a kompresszió irányába az újraélesztést.


Egyébként a keringést már nem kell vizsgálni, mert állítólag votl egy kutatás és bebizonyosodott, hogy képzett orvosokból is csak minden második találja el helyesen a keringést műszer nélkül. Akkor nem várható el egy átlagembertől. Ha van légzés, akkor tuti van keringés. Ha nincs légzés, akkor meg valszeg olyan gyenge a keringés, mintha nem is lenne... szóval a kompresszió túl sokat nem ronthat a sztorin.


Mondjuk még nem voltam vizsgán, de a tanfolyamon ( 1 hónapja) ezeket mesélték.

2010. aug. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!