Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem le a vezetéstől...

Hogyan győzzem le a vezetéstől való félelmemet? Pár jó tanács jól jönne.

Figyelt kérdés

6 éve szereztem jogosítványt. Amikor nekiálltam a jogsinak, még úgy volt, hogy lesz autó, amin gyakorolhatok majd. Mire kézhez kaptam a jogsit, sajnos már megváltozott a helyzet, és évekig nem ültem a volán mögött.


No, ezt most meguntam, 3 hónapja vettem egy kis autót magamnak. Párommal eleinte kijártunk egy elhagyatott helyre, elindulást, megállást, váltást stb. ilyen alap dolgokat gyakoroltunk, aztán kimentünk a faluba, kis csendes utcákon is járattam az autót. Eleinte féltem ezektől is, de pár alkalom után nem volt nagyobb félelemérzet bennem.

Ma átmegyünk egy másik településre, falvak alatt kb. 30 km, nekem kellene vezetni. Eléggé beparáztam, mert lassan 3 hete rám sem néztem az autóra, mert nem volt időnk.

Mit tehetnék, hogy lenyugodjak és ne parázzak ennyire?

Félek attól, hogy balesetet okozok, vagy hogy nem fog menni az elindulás pl. lámpánál vagy a váltás (annó az oktatóm sokat cseszegetett ezekkel). Azt sem szeretem, ha rámtapadnak hátulról, frusztrálni kezd (faluban is mindig betartottam a 30/50-et, de ugye ilyenkor egyből benne voltak a hátsómban). És egy csomó ilyen apró dolog van, amitől tartok.


2020. aug. 16. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Én azt tanácsolom hogy gyakorolj, de amíg nem tudsz magabiztosan vezetni addig ne ülj volán mögé. Buszozz inkább.
2020. aug. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Gyakorlás gyakorlás gyakorlás... Eleinte kevésbé forgalmas helyen, majd ahogy egyre magabiztosabb vagy, úgy merészkedj forgalmasabb helyekre.
2020. aug. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolni kell.

Eleinte lehetőleg üljön melletted egy rutinos vezető, aki segít ha bizonytalan vagy (és nem frusztrál)


Azok közül, amiket felsoroltál, csak a balesettől kell félned. Ha úgy érzed, hogy balesetveszélyes helyzetben vagy, akkor menj lassabban, így több idő van lereagálni egy veszélyes helyzetet.

Az hogy lefulladsz a lámpánál semmi, legrosszabb esetben ráddudálnak és akkor mi van?

Ha a hátsódra tapadnak, akkor se idegeskedj, ne is menj gyorsabban, csak amikor lehet húzódj jobbra, hadd előzzenek meg, ha akarnak.

2020. aug. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
5%
Látom le lett pontozva a válaszom. Végülis küldjétek ki forgalomba úgy hogy nem tud vezetni. Talán megöl egy egész családot. 🤦
2020. aug. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!