Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezetési karton nélküli vezetés?

Vezetési karton nélküli vezetés?

Figyelt kérdés

Többen írják itt, hogy betelt a kartonjuk, stb. Vagy karton nélkül is vezettek Tanulóként.

Hogy lehetséges ez és mi értelme van?


2020. márc. 18. 05:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

8 as!

Köszi.

Én valahol olvastam, hogy valakinek betelt a kartonja pl 50 óránál. Nem kértek újat és úgy gyakorolt a vizsgáig? Vagy ezt hogy? Micsoda dolog ez.

2020. márc. 18. 07:34
 12/14 anonim ***** válasza:

Kétlem,hogy 50 óránál betelne a karton, azon jó sok hely van, és nem méteres betűkkel szoktak rá írni, mostanság meg elég sok tanuló vizsgázik 50-60, sőt akár több óra vezetés után is.

Egyébként, ha valóban betelne a karton, hozzá csatolhatnak egy másikat, de nem szokott betelni, bőven 100 óra fölött gyakorlást rá lehet könyvelni


Mi is az a vezetési karton?

A NKH adja ki, az igazolja, hogy az illető gépjármű vezető tanuló, a jogszabályoknak megfelelően halad a képzése (értsd, túl van a KRESZ vizsgán).

Tehát a kartont nem az iskolában, állítják ki, az be van regisztrálva a NKH-nál, nélküle nem gyakorolhat a tanuló még hivatásos oktató felügyelete mellett sem, és nem is jellemző, hogy kockáztatnának.

Az, hogy mit ír az oktató a kartonra, már egyszerűbben kijátszható, de a karton a tanuló előtt sem titok, azt elvileg minden gyakorlás után neki is alá kell írni.

A gyakorlatban meglehet nem foglalkozik vele az oktató minden gyakorlás után de időnként ír rá, és a tanulóval is aláíratja.

Ritka az ellenőrzés, de nem kizárt, és nehezen hihető, ha a tanulóval már a belvárosi forgalomban köröznek, hogy azért üres a kartonja, mert az az első órája...


Továbbra sem értem, hogy miért olyan fontos neked, hogy mit ír a kartonra az oktató?

Anno én tudtam, hogy kifizettem X órát, mennyit fogunk vezetni (sőt, olyan is volt, amikor utólag fizettem - ezt tartottuk nyilván).

Az oktató kérdezés nélkül megmondta, hogy a kartonon kamu adatok vannak, nem érdekelt miért.

2020. márc. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Betelhet abban az egy esetben, ha valaki 50 perceket vezet. Mert egy oldalon 10 sor van, 4 oldalon lehet írni az órákat.

Semmi különös oka nincs a kérdésnek csak nem értettem, hogy ha van karton akkor valakinek miért nem oda írják az órákat.

Feljebb írtam, hogy több helyen olvastam karton nélküli vezetésről és ez zavart össze.

Amúgy, ahogy az óraszámot úgy a kilométert is be kell az oktatóknak egy számítógépes rendszerbe vinni. Minden tanulóról nyilvántartást vezet az autósiskolája. Ilyenkor hogy nem bukik ki, hogy xy miért nem vezet egy ideje? (Mert ugye gondolom ha a kartonra nem írnak, a gépbe sem kerül semmi) nálunk nagyon szigorúan veszik ezt, hogy ki mennyit vezet.

2020. márc. 18. 13:24
 14/14 Andizsuzsi ***** válasza:

"van benne 2 óra éjszakai vezetés"


Pontosabban korlátozott látási viszonyok közötti. Az lehet köd vagy eső is.


Kérdező! Mert gondolom az oktató zsebre dolgozik. Másképp nem nagyon tudom elképzelni, hiszen ha nem írja be a kartonra, az olyan, mintha nem lenne, és az autósiskolától nem kap utána díjazást.

2020. márc. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!