Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezetési karton nélküli vezetés?

Vezetési karton nélküli vezetés?

Figyelt kérdés

Többen írják itt, hogy betelt a kartonjuk, stb. Vagy karton nélkül is vezettek Tanulóként.

Hogy lehetséges ez és mi értelme van?


2020. márc. 18. 05:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Milyenkarton?
2020. márc. 18. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Amikor valaki vezetni tanul, akkor abba jegyzik az órát és a km-t. Csak olvastam több olyat, hogy valaki karton nélkül is vezetett. Gondolom nem írták be a kartonba... Hogyan lehetséges ez? Meg mi az értelme? Erre vagyok kiváncsi.
2020. márc. 18. 06:06
 3/14 anonim ***** válasza:
Lehet otthon maradt a karton.
2020. márc. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Andizsuzsi ***** válasza:
Az értelme gondolom a plusz gyakorlás, feltehetően ilyenkor zsebbe fizet a tanuló az oktatónak. Viszont egy igazoltatásnál, vagy balesetnél mindketten megszívják, mert aláírt karton nélkül nem tanuló a vezető.
2020. márc. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azaz értelme, hogy az oktatód Adócsaló,csókolom.
2020. márc. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az enyém tuti nem. Nála becsületesebb nem sok van. Pont ezért kérdeztem. Számomra érthetetlen.
2020. márc. 18. 06:32
 7/14 anonim ***** válasza:
Kérdezd már meg akkor tőle, és írd meg mit válaszolt, komalyan érdekelne.
2020. márc. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Vezetési karton nélkül, tehát, amíg ankartont meg nem kapja az oktató, nem vezethet a tanuló.

Az már más kérdés, hogy a meglévő kartont mennyire vezetik pontosan.

Nem ritka az, hogy kamu adatokat írnak a kartonra, pl meg van határozva, hogy a 30 óra minimum, milyen elosztásban kell történjen,, van benne 2 óra éjszakai vezetés... nem ritka eset, hogy a tanuló egyetlen órát sem gyakorol sötétedés után, de a kartonra ráírják, hisz az a vizsga feltétele.

Tehát még egyszer: vezetési karton nélkül nem vezrthet a tanuló, annak kockázatát nem vállalják az oktatók, a meglévő vezetési kartonon viszont lehetnek kamu adatok.

Tanulóként nem érdekelt, hogy az oktató pontosan mit is írt a kartonra, kérdezés nélkül megmondta, hogy kamu, pl én sem vezettem éjszaka, elmondta az oktatóm, hogy az miért lesz másabb, mire kell figyelni, de mivel vizsgázni nappal fogunk, nappal gyakorlunk, és nem mellette tanul meg egyetlen tanuló sem vezetni, ahhoz sok ezer kilométer szükséges.

2020. márc. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#8:hasznos jó válasz.
2020. márc. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi

Azt nem értem, hogy gyakorolni miért nem lehet úgy, hogy rávezetnek minden órát becsületesen a kartonra?

Minek csalni?

2020. márc. 18. 07:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!