Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti is megtiltanátok egy...

Ti is megtiltanátok egy embernek a jogosítvány szerzést, ha kétszer bukott a forgalmin?

Figyelt kérdés
Tehát ha valaki kétszer bukott a forgalmi vizsgán, onnantól kezdve soha többet nem próbálkozthat és egész életében nem vezethet. Egyértelműen azt jelenti, alkalmatlan a vezetésre és közveszélyes. Nagyon sok pozitív oldala lenne ennek. Legalább 30-40%-al (de lehet 50%) kevesebb autó lenne, kisebb forgalom, kisebb károsanyag kibocsájtás, kevesebb baleset. Szerintem aki képtelen másodjára átmenni, annak igen is nem való jogosítvány, tökmindegy hogy 20 éves vagy 40éves korában próbálkozott, onnantól egész életében nem próbálkozhat újra, és kész. Nekik marad a gyaloglás, tömegközlekedés. Az ilyeneket még biciklire sem engedném. Egyetértetek velem?

2020. febr. 15. 19:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
95%

#6


A fő hiba, amit vétesz, hogy egy maréknyi emberre (ismerőseidre) alapozva csinálsz statisztikát. Ez egyetemi szinten eléggé tilos. Ezért látod torzul a dolgokat, ezt így nem szabad. Lehet van némi korreláció, nem tudom, de ilyen vaskalaposan kijelenteni, hogy 3 bukott vizsga fölött örökké való eltiltás...

2020. febr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
96%
Én háromszor buktam meg, kérdéses okok miatt... A mindennapokban meg rugalmasan vezetek, mert nem ül mellettem idióta, Ha 40-es táblánál megyek 55-el, akkor sincs semmi mert tisztában vagyok a képességeimmel.
2020. febr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
15%

#12 van pofád ide írni, szánalmas balfék, én elsőre átmentem, az ilyenek előtt szeretek büntetőfékezni mint the! Ja meg a buszok előtt szoktam, utálom a buszokat, rondák és egyik sem illik a nadrágomhoz,fúj!


Szóval , igen, nem értek egyet, románoknál pl. 6 hónapra eltiltják a tagot, ami elég gáz. Vizsgadrukk az nagyon durva dolog. Most nyomattam a gki-t , majd kiestem a teherautóból annyira remegtem, erre kaptam is 3 hibapontot,eddig soha nem kaptam se b-n se c-n se e-n, faxom!

2020. febr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én elsőre átmentem,de isten óvja a világot ha arra kerül a sor mégegyszer hogy vezetnem kelljen. Rettentő béna vagyok, semmi érzékem az egészhez, mégis átmentem, mert éppen ott és akkor nem hibáztam túl nagyot. Szóval ez nem igazán úgy működik hogy aki többször bukik az béna aki elsőre átmegy meg Schumacher.
2020. febr. 16. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Néhány ember 40-50 óra után tanul meg egyéni közlekedésre alkalmasan vezetni, néhànynak sok száz kell mire belejön. De mindenki me tud tanulni, türelem és kitartás (és pénz) kérdése. Te is meg tudnál tanulni, ha igazán meg szeretnél.
2020. febr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Negyedjére sikerült, először én is benéztem egy jobbkezes utcát, másodjára lekapcsolt kanyar közben az irányjelző, harmadjára pedig kiszaladt elém egy gyalogos (nem a zebrán) és fékeztem egy nagyot, 5 percem maradt hátra a vizsgából... akkor minden mentél el harmadjára is vizsgázni, ha tudtad, hogyha sikerül sem váltod ki? Én például egy borzasztó ideges típus vagyok vizsgákon, tudtam, hogy ezt magamban kell lerendeznem, hiszem az órákon az oktató már semmit nem csinált, magamtól parkoltam bárhova, csak azt mondta merre menjek. A vizsgán szimplán csak lekapcsoltam az idegességtől. Jó nagy butaságokat beszélsz.


A nagynénémnek is negyedjére sikerült majdnem 20 évvel ezelőtt, közlekedésmérnök, a MÁV-nál dolgozik vezető pozícióban. Szegedről Pestre jár fel mindennap autóval, egy balesete, rossz megmozdulása nem volt, akárhányszor ültem mellette, bármikor rábíznám az életem.

2020. febr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz az, amit valahol írtál, hogy akinek elsőre sikerül, az nagyon jól vezet, akinek meg csak többedikre jön össze, az csak kutyaütő lehet.

Egyébként ami most van, megfelelő.

Négy bukás után két vizsgabiztos van a kocsiban, és csak akkor engednek át, ha mindkettő úgy értékel.

Ha ez sem sikerül, akkor PÁV vizsgát kell tenni.

A vizsga értékelési rendszere elvileg objektív, de a vizsgabiztos nem egy gép. Lehet nem vesz észre kisebb hibákat, vagy elnéző akár súlyosabb miatt is. Elvileg nem fordulhatna elő, főleg az utóbbi, de van ilyen.

Az sem mindegy, hogy valaki egy forgalomszegény kisvárosban tesz vizsgát, ahol könnyű átlátni a gyér forgalmat, vagy mondjuk Budapest belvárosában.

2020. febr. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!