Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezetéstől való félelem,...

Vezetéstől való félelem, stressz legyőzése?

Figyelt kérdés

Ezen a héten kezdtem el a vezetést, 4x45 percet levezettem már , benzines Corsán tanulok vezetni, rutinpályán gyakorlunk még, de sokszor úgy érzem hogy nem megy, azt se tudom mit csinálok és tök sok mindent vár már el az oktató tőlem. Persze nagyon kezdő vagyok még, csomó idő van még hogy belejöjjek de nagyon bizonytalan vagyok. Kicsit pánikos vagyok ezért már kedd óta állandó hasfájásom/ hányingerem van annyira rástresszelek , kedvem is olyan lehangolt az miatt hogy ‘ mivan ha bénázok vagy kárt csinálok ‘

Amikor 22 perc lemegy az órából már azt várom hogy vége legyen mert sok dolog nem megy még és kicsit agresszívan kezeli az oktató a kezdősségem.

Azzal kezdte hogy nála a tanulók nagy része 70 óra után megy el vizsgázni , ott kicsit meglepődtem mert minden ismerősöm 45-50nél már ment.

Belejövök majd vagy ez a hasfájás a stressztől elmúlik majd?

Mindenki igy kezdi?

20/L


2020. jan. 18. 21:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

4-5 óra "rutinnal" stresszelsz, teljesen normális.


3 hónapos jogsival egyedül vezetve, sötétedés után, szállingózó hóban, kátyús utakon, 80-al a seggedbe jönnek, semmit nem látsz, halálfélelem, az is természetes.

2020. jan. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van.

Annyira rátudok stresszelni a dolgokra és nem tudom kezelni :(

2020. jan. 19. 20:41
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre bízz az oktatódban.

Semmi baj ne érhet, ha nem csinálsz oltári nagy baromságot.

Nem csak egy tapasztalt vezető ül melletted, hanem még saját pedáljai is vannak, amivel segít.


Nem tudom mivel lehet nálad csökkenteni a stresszt, k*a szar érzés a gyomorgörcs. Bízz magadban és az oktatódban.

2020. jan. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Annyira az elején vagyok, még csak rutinpályán vagyok de már ennyin is idegeskedek.. nem tudom lazán venni , pedig ennél csak nehezebb lesz a forgalom meg a vizsga

2020. jan. 19. 21:13
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért vagy stresszes, mert még új neked. De idővel annyira rutinból megy majd, hogy vezetni kb nem lesz különösebb, mintha mondjuk ennél vagy innál. :)
2020. jan. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Remélem is hogy így lesz!
2020. jan. 22. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!