Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezetéstől való félelem,...

Vezetéstől való félelem, stressz legyőzése?

Figyelt kérdés

Ezen a héten kezdtem el a vezetést, 4x45 percet levezettem már , benzines Corsán tanulok vezetni, rutinpályán gyakorlunk még, de sokszor úgy érzem hogy nem megy, azt se tudom mit csinálok és tök sok mindent vár már el az oktató tőlem. Persze nagyon kezdő vagyok még, csomó idő van még hogy belejöjjek de nagyon bizonytalan vagyok. Kicsit pánikos vagyok ezért már kedd óta állandó hasfájásom/ hányingerem van annyira rástresszelek , kedvem is olyan lehangolt az miatt hogy ‘ mivan ha bénázok vagy kárt csinálok ‘

Amikor 22 perc lemegy az órából már azt várom hogy vége legyen mert sok dolog nem megy még és kicsit agresszívan kezeli az oktató a kezdősségem.

Azzal kezdte hogy nála a tanulók nagy része 70 óra után megy el vizsgázni , ott kicsit meglepődtem mert minden ismerősöm 45-50nél már ment.

Belejövök majd vagy ez a hasfájás a stressztől elmúlik majd?

Mindenki igy kezdi?

20/L


2020. jan. 18. 21:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne sokáig maradj ennél az oktatónál, nem normális ha így áll a kezdőkhöz. Ez nem a te hibád, én nagyon élveztem a vezetést mert jófej volt az oktató, pedig előtte rettegtem az autókban/a vezetéstől.
2020. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

Ha magától a vezetéstől félsz, akkor szerintem szüneteltesd a dolgot. Nem szabadna senkinek vezetnie, aki fél.


Viszont, ha az oktatód miatt stresszelsz, akkor cseréled le minél előbb :)

2020. jan. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Érthető hogy nem megy még a váltás meg a gáz adás, stb de mindig azzal jön hogy ez nagy károkat csinál a kocsiba és drága lenne ezt kifizetni, nő az oktatóm.

Remélem kezdetbe van csak ez, mert amugy normális de nem érti hogy nagyon béna vagyok még hozzá és pattog ha valami nem megy elsőre , hajnali 5kor van vezetésem mindig, totál sötetbe plusz

2020. jan. 18. 21:49
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem válts oktatót!

barátnőmnek ezért nem lett jogsija, mert az oktatója mindig porig alázta és ezt megelégelte es a megalázás miatt nem is volt önbizalma, ezért otthagyta


szó szerint hajnali 5kor van órád vagy ez költői túlzás? :OO

ha tényleg, akkor miért olyan korán van órád?

2020. jan. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én végigstresszeltem a 30 órát, pedig nagyon jófej volt az oktatóm, tényleg az az 5%, aki sose kiabál, de egyszerűen meg voltam feszülve, hogy van valaki mellettem, és nem vezethetek úgy, ahogy jónak látom. De másodszorra sikerült a vizsga, utána egyedül is eléggé szorongtam, aztán pár 100 km alatt elmúlt, most már olyan természetesen vezetek, mint hogy járok. Érdemes megfontolni az oktatóváltást, ha nem jössz ki vele, vagy nem tud úgy hozzád állni, ahogy szerinted kéne, de sajnos nem nagyon lehet jó oktatót találni, a legtöbb agresszív, visszaél a hatalmával, lehúz pénzzel, az idősebb férfiak még perverzek is. De nem lehetetlen, az a lényeg, hogy a lehető legjobb legyen neked, meg meglegyen a jogsi, az igazi tanulás úgyis csak azután jön;)
2020. jan. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Megvárom,hogy meglegyen még az 5x45 mert annyi van befizetve , ha nem látok javulást tényleg váltok .

Igen, 4:10es busszal utazok be hogy 5 órakor kezdhessük a vezetést, mert másodállásban oktat. 5:00-6:30 és 6:30-7:30 igy oktat de a kezdők a hajnalosok.

2020. jan. 18. 22:24
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hamar váltanod kell oktatót, mert nem a kocsiban,hanem magadban teszel így kárt. Hol tanulsz, melyik városban? Én tudnék neked ajánlani egy végtelenül jófej,türelmes oktatót Budapesten ha erre fele tanulsz.
2020. jan. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nem Pesten :(
2020. jan. 19. 09:48
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Először, erre nincs recept. Csak annyi, hogy GYAKOROLJ GYAKOROLJ ÉS GYAKOROLJ! A cselekvés megöli a félelmet. Minél többet gyakorolsz, annál lazábban megy majd az egész, mert nem idegen terep lesz a vezetés.


A másik, hogy az oktatók többsége ilyen. Unják a munkájukat, mert több évtized óta csinálják. És valljuk be, valahol érthető is. Mindenféle emberrel összefutottak a pályafutásuk során. Ettől függetlenül tényleg nem kéne azért úgy beszélniük ahogy beszélnek. 29 éves férfi vagyok. 11 éve van jogosítványom. Kamionra is. De még amikor kamionra jogsiztam is úgy ordítozott az oktató, mint aki megbolondult és orvost kell hozzá hívni :D 11 év alatt balesetmentesen vezetek eddig.

2020. jan. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen , én is ebben reménykedem hogy majd kifogok ‘engedni’ és nem lesz ilyen stresszes a dolog , csak idő kérdése meg gyakorlásé
2020. jan. 19. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!