Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért laposak a nagyobb...

Miért laposak a nagyobb repülőgépek pilótafülkéjének ablakai?

Figyelt kérdés
2019. okt. 26. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
?
2019. okt. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem, nem íveltek, mint az autóké. Vagy rosszul látom?
2019. okt. 26. 20:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert mondjuk az 1cm vastag üveg döntve 1,5 cm lesz, ha szemből kap valamit el. Tigris takok páncélzatára keress rá.
2019. okt. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem ugyanarról beszélünk. A vadászgépeken nem probléma a hajlított/ívelt üveg 2 Machnál...
2019. okt. 27. 08:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1. nem sikerült megérteni amit írtam

2. ha 2 machnál eltalálja valami a gépet, az úgy megy rajta át, mint kés a vajon.

3. pont azért ívelt, hogy áramvonalas legyen, és eloszoljon a terhelés.

2019. okt. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Biztos én vagyok hülye, de még mindig nem értem, mi a különbség, de nem olyan fontos :)
2019. okt. 28. 19:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen legyen, ha nem lapos?


Alapvetően nem feltétlenülteljesen sík, hiszen a bizonyos típusoknál van kisebb-nagyobb íveltség, görbület.


Viszont egyszerűbb sík üveget gyártani, főleg ha komolyabb törési követelményeknek kell megfelelni és mindenféle edzett-ragasztott "golyóálló" üvegről van szó. És míg egy vadászgépnél alapvetően nem számítanak a költségek addig egy utaszszállítónál minden négyzetcentiméter ki van számolva. Sík üveget egységesen erősre lehet tervezni, kevésbé lesznek gyenge pontjai.


Plusz azt is vegyük figyelembe, mennyit repülnek a nagyobb gépek, gyakorlatilag folyamatosan "termelni" kell velük a pénzt, és elég nagy az esélye az esetleges üvegtörésnek, sérülésnek. Így hosszú távon is olcsóbb a csere.

2019. okt. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Illetve azt is nézni kell, hogy a repülőgépek (meg semmi más termék) nem úgy készül, hogy van "A gyár" aztán ott agyba főbe legyártanak és összeraknak mindent.


Vannak beszállító cégek akik megrendelésre külön gyártják az egyes elemeket, alkatrészeket, egységeket. Ugyanígy vannak a gpek üvegszerkezeteire is külön gyártók.


És nem mindegy, hogy "standard" dolgot akarsz, amire találsz 10 gyártót. Vagy extrát amit 1 gyártó vállal, de onnantól ki vagy szolgáltatva neki.

2019. okt. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
OK, értem, köszönöm.
2019. okt. 29. 20:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!