Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Frissen vásárolt autóval haza...

Frissen vásárolt autóval haza lehet menni, hogy nincs kötelezőbiztosítás? Hétvége előtt kötelezőbiztosítást hogyan kössek/hol? Átírást ha nem aznap csinálom, fizetni kell az eltolt napok miatt?

Figyelt kérdés
Autóvásárlás előtt állok éppen, és úgy néz ki, hogy pont pénteki napra esik. Nem találtam normális oldalt, hol leírják pontosan és gyakorikérdéseken is, ki ezt, ki azt mondja. Példa:ha megkötöttem az adásvételit 12:45 perckor és kész vagyunk és haza szeretnék menni, biztosítás nélkül haza se mehetek? De nincs mobilinternetem és messze vagyok otthonomtól, hogyan kössek biztosítást. ha közelben nincs iroda, vagy túl magas a biztosítás ára? Ha kötöttem biztosítást, 15 napom van átíratni, ha aznap nem, de 3 nap múlva átírom az autót, akkor számolna fel valamilyen díjat, mert nem aznap írattam át? (Friss jogosítványom van, nem tudom, hogy mi az eljárás, nem kell leszólni, nem tudom, hogyan működik ez az egész.) Az értelmes válaszokat pedig előre is köszönöm!

2018. szept. 22. 14:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Előremutató kockázatviselsi kezdettel köss egy biztosítást. Ha nincs rendszámod, akkor érdemes elkérni az alvázsszámot. Ha esetleg nem vennéd meg, akkor írsz egy nyilatkozatot a biztosító felé, hogy meghiúsult az adásvétel, és törlik, mintha nem is lett volna. Neked semmi fizetési kötelezettséged nem lesz ezáltal.
2018. szept. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Interneten lett kötve biztosítás, a kereskedésben segítettek ez ügyben, így nem volt gond, bár az átírásnál kötekedtek a biztosítás "megrendelőlapjával" mit nem értek, miért nem elég.
2018. okt. 1. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!