Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Frissen vásárolt autóval haza...

Frissen vásárolt autóval haza lehet menni, hogy nincs kötelezőbiztosítás? Hétvége előtt kötelezőbiztosítást hogyan kössek/hol? Átírást ha nem aznap csinálom, fizetni kell az eltolt napok miatt?

Figyelt kérdés
Autóvásárlás előtt állok éppen, és úgy néz ki, hogy pont pénteki napra esik. Nem találtam normális oldalt, hol leírják pontosan és gyakorikérdéseken is, ki ezt, ki azt mondja. Példa:ha megkötöttem az adásvételit 12:45 perckor és kész vagyunk és haza szeretnék menni, biztosítás nélkül haza se mehetek? De nincs mobilinternetem és messze vagyok otthonomtól, hogyan kössek biztosítást. ha közelben nincs iroda, vagy túl magas a biztosítás ára? Ha kötöttem biztosítást, 15 napom van átíratni, ha aznap nem, de 3 nap múlva átírom az autót, akkor számolna fel valamilyen díjat, mert nem aznap írattam át? (Friss jogosítványom van, nem tudom, hogy mi az eljárás, nem kell leszólni, nem tudom, hogyan működik ez az egész.) Az értelmes válaszokat pedig előre is köszönöm!

2018. szept. 22. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Haza mehetsz vele, csak akkor ha történne vmi, akkor nincs biztosítás. De egyébként online is lehet kötni. Én úgy csináltam, hogy megvettem a szomszédos városban, hazamentem vele, másnap meg elmentem vele elintézni az átiratást, eredetiség vizsgálatot, biztosítást. 2 héten belül kell azt hiszem ezeket elintézni a vételtől számítva
2018. szept. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Érvényes kötelező nélkül nem közlekedhetsz. Vagy tréler, vagy kötsz online.
2018. szept. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha ügynökségtől veszed, a legtöbb ügynök helyben megköti neked -online- a biztosítást.
2018. szept. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Online negyed óra kalkulálni, és megkötni egy biztosítást. Akár telefonon is megteheted 0-24-ben hétvégén és ünnepnapokon is.

[link]

2018. szept. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az internettel az a bajom, hogy nincs mobilinternetem, feltöltőkártyás vagyok, venni sem tudok (Vodafone). Mivel visznek az autóért és azzal is jövök haza, így úgy néz ki egyelőre a dolog, elvisznek az autóhoz, ha számomra megfelel, adásvételit megírjuk majd elmegyünk egy biztosító irodához, megkötjük, utána már probléma nélkül lehet vele menni, következő héten pedig megcsináltatnám az eredetiségi vizsgát, majd átíratnám. Mivel bizonytalan vagyok egy kicsit, így félek, hogy kárt okozok akaratlanul is, így inkább megkötöm, mielőtt elindulok vele. Mindenkinek köszönöm szépen a válaszát!
2018. szept. 22. 17:27
 6/12 anonim ***** válasza:

Amikor belémjöttek hátulról, az emberke épp a biztosító irodájától ment hazafele, előtte vette az autót. Ha nem lett volna biztosítása, akkor zsebből fizethette volna a rendőrségnek a bírságot és nekem az autó javítási költségét.

Sokan gondolják úgy, hogy miért éppen vele történne baj azon a pár kilométeren, de ha meg mégis, akkor megy a sírás-rívás, mutogatás a másikra és a biztosító nyitvatartási idejére.

Ha ne adj Isten, belecsúszol egy középkategóriás autóba, pl. VW Passátba (ami azért nem ritka), simán lehet milliós tétel a javítás.

2018. szept. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is pont ettől félek. Eddig kisebb városban vezettem (oktatóautóval) a kiszemelt autók meg mind pesten vannak, így elsőnek leszek nagyvárosban, nagy forgalommal. Ezért tervezem úgy, hogy ha megvettem, elvisznek a kiszemelt biztosító irodához, ott megkötöm és úgy megyek haza az autóval. Egyszer már elbíztam magamat és nagy pofáraesés volt a vége, azóta nyitott szemmek járok és nem állítom azt, hogy én mindent tudok és profi vagyok. Ez az élet, nem minden úgy van, ahogy akarja az ember...
2018. szept. 22. 23:14
 8/12 anonim ***** válasza:

Hívj el magaddal valakit, akinek van mobilnete vagy kérd el a telefonját arra az időre. Esetleg nézz szét, hol van nyilvános wifi és csatlakozz fel arra.(pl pláza, főtér stb.) Ha online megkötöd kapod is róla az e-mailt, az már elég addig, amíg haza nem jutsz, de utána nyomtasd is ki.


15 napod van átírni, azon belül mindegy mikor írod át.

2018. szept. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És mi van akkor, ha online kötök biztosítást, de valami adatot rosszul írtam be (sok mindent meg kell adni, amit azt sem tudom mi, pipálgatni, stb...), mikor meg netalántán kárt okozok, előveszik a biztosítást és látják, hogy valami nem okés és még én kapok bírságot.
2018. szept. 23. 09:55
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha képes voltál jogosítványt szerezni, akkor egy egyszerű űrlapot is ki kell tudnod tölteni. Oké, hogy új dolog, de szerezz egy kis önbizalmat, azért nem egy atomfizika.
2018. szept. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!