Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha akarok biztosítót váltani,...

Ha akarok biztosítót váltani, de a jelenlegi kiküldte a novemberre esedékes Casco csekkemet akkor be kell fizetnem vagy váltsak előtte? Hogy van ez?

Figyelt kérdés
Tavaly úgy volt valahogy hogy küldték a csekkeket, fizettem, és egyszer csak kaptam egy levelet hogy mivel befizettem úgy vették meghosszabbítottam egy évvel megint. Csak arra nem emlékszem hogy melyik havi után küldték, lehet most nem kéne befizetnem ha váltani akarok?? Segítsetek légyszi.
2008. okt. 31. 01:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a 12dik havidíj fizesd be, és aztán válts, ha jobb ajánlatot találsz a mostaninál.


Ha kötelezőt akarsz váltani, azt november 30 ig lehet felmondani a régit, és dec.31-ig kell megkötni

2008. okt. 31. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Casco biztosítás esetén a biztosítási szerződésben foglaltak szerint kell eljárni, a szerződés évfordulóját megelőzően legalább 30 nappal írásban kell jelezni a Biztosító részére a felmondást. Évfordulóval a szerződést bármelyik fél indoklás nélkül felmondhatja.
2008. okt. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A CASCO biztosítást bármikor felmondhatod, és válthatsz nem évforduló függő, mint a kötelező biztosítás! (legalábbis a kérdésben CASCO szerepel)


A kötelező biztosítás az, amit a jelenlegi szabályozás szerint csak év végén lehet változtatni! Ehhez a biztosító küld egy bonus-malus igazolást, amit mostanában kap meg mindenki, azzal lehet jobb ajánlatot keresni, és az év végéig megkötni az újat, vagy maradni a réginél. A kötelező csekkjét pedig mindenféleképp be kell fizetni, mert anélkül nem szabad közlekedni.


A tavalyi levelet vagy félre értelmezted, vagy átverés volt!

2008. okt. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2008. nov. 4. 00:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!