Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A súlyadó a tulajt vagy a...

Kornel21 kérdése:

A súlyadó a tulajt vagy a gépjárművet terheli?

Figyelt kérdés
Lenne egy motorom amin van súlyadó tartozás és biztosítás tartozás ezek közzül melyik terheli a tulajt és melyik a motort?

2016. márc. 17. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A jármű soha nem fizet sem adót, sem biztosítást.
2016. márc. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igaz,egy picit bövitem a kérdésem,vettem egy motort papirok nélkül,a tulaj nem akarta oda adni a papirjait(rendszám törzskönyv forgalmi)mert van rajta biztosítás és súlyadó tartozás.A kérdés az lenne hogy ilyenkor mit lehet csinálni?A súlyadót és a biztosítást ráterhelik a motorra vagy a tulajnak kell kifizetnie?
2016. márc. 17. 20:16
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdonoson fogják behajtani.
2016. márc. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A súlyadó azt terheli, akinek adott év január 1-jén a jármű a tulajdonában volt. A biztosítást addig kell fizetni, amíg nálad van a jármű, te vagy az üzembentartó. Ha nem adja oda a forgalmit és a törzskönyvet, akkor ne fizesd ki.
2016. márc. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a motort ne fizesd ki, így értettem. A biztosítást neked attól a naptól kell megkötnöd, amikortól a tulajdonodba került a motor, az üzembentartó köti, az ő bónusza lesz érvényes rá bármi is az.
2016. márc. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tehát ha oda adná a papirjait és át iratnám akkor a súlyadó és a biztositás az ő terhére menne ugye?
2016. márc. 17. 20:33
 7/12 anonim ***** válasza:

A súlyadót ő fizeti erre az évre.

A biztosítást neked kell a vásárlás után megkötni.

2016. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Tehát ha oda adná a papirjait és át iratnám akkor a súlyadó és a biztositás az ő terhére menne ugye?"

Mit nem értesz?! ( Bár igaz, miért is csodálkozom olyan valakinél, aki papírok és rendszám nélkül nélkül vesz meg egy motort...)


A súlyadó ( ami egyébként évek óta "Teljesítményadó")minden évben egész évre azt terheli, akinek a jármű január elsején a tulajdonában van.

A kötelező biztosítás a tulajdonszerzéstől kezdve az új tulajt terheli.

Az addig felhalmozott tartozásokat nem vetted meg a motorral.

Viszont valószínűleg azért nincsenek papírok és rendszám, mert a jármű ki van tiltva a forgalomból.

Gratulálok, jó vétel, bölcs döntés volt!

:-)


Annyit árulj már el, hogy papírok és rendszám nélkül hogyan fogod eredet vizsgáztatni, anélkül hogyan fogod átíratni, hogyan fogsz vele a forgalomban részt venni?

2016. márc. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy nem vettél meg semmit, legfeljebb fizettél valamiért.

Gépjármű adásvételkor az eladó a szükséges dokumentumokkal adja át a vevőnek, ha nincsenek rendben a papírok a vevős sarkon fordul és otthagy mindent.

A járművet is, nincs olyan, hogy kifizetem, és majd később elintézzük.

A kötelező biztosítást a tulajdonos (vagy üzembentartó) fizeti, az adásvétel után azonnal meg kell kötni (kötelező), az is kell az átíratáshoz.

Az átíratáshoz kell még a jármű forgalmi engedélye, törzskönyve, eredetvizsga igazolás, és a szabályos adásvételi - ezek nélkül nem írják át, nem leszel a tulajdonosa.

Ott hibáztál, hogy elvitted azt a motort, gondolkodás nélkül ott kellett volna hagyni papírok nélkül, nem kizárt, hogy valami zűr van a háttérben.

2016. márc. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát én se vagyok buta gyerek:) a köveztkezőt csináltam:mivel hogy a tulaj nem akatlrta oda adni ezért csak az adás-vételin a motorblokk-ot vásároltam meg alkatrészként.A ter a kővi:veszek egy magyar papiros vázat átiratom névre,átpakolom a cuccokat és bejelntem a tipus azonos blokk cserét ,kap egy műszakit,eredet vizsgát és ennyi(bocsi a sorrendért)
2016. márc. 17. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!