Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 3 hónapig nem tudtam átíratni...

Petxx88 kérdése:

3 hónapig nem tudtam átíratni az autót, kivonták a forgalomból 2 hónapra! Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
3 hónapig nem tudtam átíratni az autót, kivonták a forgalomból 2 hónapra! Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen büntetésekre számíthatok? Mert mondták, hogy 11ezer a forgalomba való visszahelyezéskor a bírság, de mondták hogy a NAV-tól is számíthatok egy büntire. és azt nemtudom hogy az mennyi lehet, meg hogy még valamilyen büntetés lesz-e? És még hogy két hónap után, hogyha vissza akarom helyeztetni forgalomba, átírás kell-e rögtön, vagy adnak egy kis haladékot?

2016. jan. 24. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:

A biztosítónak fizetendő fedezetlenségi díj is biztosan csinos kis összeg lesz!

Még azt azért elárulhatnád,hogy nem lehetett 3 hónap alatt megoldani egy átírást?!?

2016. jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Biztosítást kötöttünk rá, negyedévest.
2016. jan. 24. 21:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem hivd fel holnap az okmányirodat ami a legközelebb van hozzád, ott elmondanak mindent és az hiteles. Hogy nem fognak megdícsérni az biztos.
2016. jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2016. jan. 24. 23:00
 5/7 anonim ***** válasza:
ha a kocsit az adásvételtől számítva 30 napon belül nem írattad át, akkor kgfb-d sincs és lesz fedezetlenségi díjad, ami szép kis összeg...
2016. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Forgalomból kivont autót is lehet vásárolni, és átíratni. A kettőnek semmi köze egymáshoz. Attól, hogy nem közlekedhet, még válthat tulajdonost!

Nincs mentség, 15 napon belül át kell íratni.

Ha azonnal kötöttél biztosítást, akkor a fedezetlenségi díj nem lesz (sok).


De több dolgot nem értek:

Miért nem tudtad átíratni???

Mire büntetetne a NAV?

2016. jan. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 nak: Vagyonszerzési illeték (értsd ADÓ) befizetésének elmulasztása miatt megbüntet majd a NAV (Nemzeti ADÓ és Vámhivatal). Gépjármű esetében van egy szép táblázat ami alapján lenézheti bárki mennyit kell fizetni nem titok 15 napon belül ezt ki kell fizetni átíráskor.
2016. ápr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!