ÁdámSzilágyi kérdése:

Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

A mai nap reggel balesetem volt. Főúton előztem az előttem haladót, majd mikor mellé értem ő úgy döntött bekanyarodik a balra lévő kis utcába. Én ugye ekkor benne voltam az előzésbe, és ő indexet nem tett ki mikor én előztem őt. Az én autómnak jobb eleje kuka, az övén az első ajtó hátuljától a B oszlopig karcolás. (kb 10-15CM)


Először nem ismerte el, akkor mondtam, hogy hívjunk rendőrt, akkor elismerte (jött rendőr de csak a betétlapot segített kitölteni) betétlapon rajta van hogy elismerte a felelősséget és vállal mindent.


Mire számíthatok? Ez az első ilyen esetem. Előre is köszönöm!



2016. jan. 14. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Már átéltem pár kötelezős és cascos javítást, a te esetedre koncentrálve. Ráirta a lapra amit ilyenkor kitölt az ember, hogy a felelőségét teljes mértékben elismeri vagy ennek szininímáját ? Ez nagyon fontos ! Ebben az esetben egyszerű a helyzet, ( bízzunk benne volt érvényes kötelező biztosítása ). Ami lapot kitöltötetek azzal be kell menned az ő biztosítójához, ott oda adod. Ezután kb. 1 hétre jönni fog egy kárszakértő, ő megnézi a kocsid, kitölt egy lapot. fotóz stb. Ezután kapsz a bizosítótól egy levelet, ahol felajánlanak neked egy összeget, ez valószínű nem fedezi a költségeid, de akkor javitatsz számlára. Előfordulhat ,hogy előjönnek olyan dolgok amik nem láthatóak, például nekem jöttek hátulról, a hátsó lökhárítótól semmi nem lehetett látni, de a hátsó merevítő elment az az én kocsimra 85 ezer ft. Kapásból túlléptem kétszeresen ezzel az egy alkatrésszel a felajánlott összeget, de ezt a karosszériás tudni foglya ilyenkor pótszemlére jön a kárszakértő. De neked itt semmi dolgod. Fontos dolog. Van olyan hogy elavulás. Ennek lényege, hoyg a biztosító egy 15 éves opelnak nem foglya állni a gyári motorháztetőjét például hanem azt mondja hogy csak 70 %-át, vagy kevesebbet. Fontos tudni, 6 éves korig nincs elavulás a karosszéria elemekbe. Nem kell agódni, minden megy magától, előfordul hiába figyelmes az ember.
2016. jan. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jelen esetben egy 19 éves autóról beszélünk. A betétlapon rajta van, hogy a vétkes elismert mindent. Le lett víve az autó szervizbe, ott intéznek mindent. De akkor még az is lehet, hogy nekem kell fizetni egyes alkatrészekért? (Szervizben kitöltöttük a papírt a biztosítóhoz, és egy meghatalmazást, hogy csinálhatják)
2016. jan. 14. 13:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen ha új alakatrészekkel akarod számlára megcsináltatni akkor a biztosító avulási értéket fog felszámolni egy ilyen korú autónál bizony ez 50 % is lehet. Vagy elfogadod a felajánlott összeget. Sajnos ez így nem tűnik korrektek meg kritizálható is ez a biztosítóktól, de nem tudsz mit tenni.
2016. jan. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még egy dolog amég a kárszekértő nem látta a kocsit addig nem szabad ám javítani !
2016. jan. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez egy motor példája jól leírja a dolgot .

[link]

2016. jan. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még egy sztori, ezekre érdemes rákeresni , [link]
2016. jan. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most úgy áll a dolog, hogy addig nem nyúl a szervizes az autóhoz amíg valami jogalapi nyilatkozatot nem küld neki a biztosító... de ahhoz először elküldenek egy levelet a károkozónak, hogy ismerje el megint a felelősséget (ne csak a kék-sárgán) és írja, le hogy tényleg úgy történt-e ahogy. Tehát azt mondták, hogyha minden simán megy akkor is legalább 2hét még lesz belőle bármi is.
2016. jan. 19. 14:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!