Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy lehet egy 125 ös motornak...

Hogy lehet egy 125 ös motornak 50 es papírjai? Vagyis a 125 ös motorokból hogy lesz segédmotor?

Figyelt kérdés
Nagyon sok olyan hirdetést láttam már, hogy Pl Honda XL 125 50 papírokkal eladó. Ezt mégis hogyan lehet megcsinálni? Vagy egy Honda MTX 80 as ból hogy lesz 50 köbcentis motor ? Mi van egyáltalán akkor beleírva az adásvételibe? Hogyan kap biztosítást ? Én már kb 10 éve motorozok folyamatosan, de ezzel nem vagyok tisztába.

2014. dec. 29. 20:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy mégis mi ennek a menete, hogy az én tulajdonomba legyen egy 50ccm nél nagyon motor? Azt a részét tudom, hogy 50 ig van csak segédmotor, fölötte pedig rendszámoztatni kell(ene) ...stb. Én annyira bátor nem lennék, hogy egy 350 es honda xl-t vezessek rendszám nélkül, de A Honda MTX 80 as motorok tetszenek nagyon.
2014. dec. 29. 20:21
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Beírják adásvételibe hogy 50-es aztán kezétcsókolom.

Neten megköt rá egy segédmotor biztosítást aztán használja is...az első rendőrig vagy balesetig.

Ugye biztosítási csalás, közokirat hamisítás stb...

2014. dec. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

50-es papír azt jelenti, hogy csak egy meghamisított adásvételi készül, valótlan adatokkal, majd ezekkel köt a vevő egy - valójában érvénytelen - smkp kötelezőt.


Mivel az okirathamisítás bűncselekmény, ha lebukik az ember, priusza lesz, ami nem feltétlen mutat jól az önéletrajzban.


Az emellé kiosztott pénzbírság pedig valószínűleg eltörpül amellett, amit a biztosító hajt be rajtad, amennyiben véletlenül balesetet okozol (hamis kgfb-vel).

2014. dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem maradok a jól bevált Simsonomnál :D
2014. dec. 29. 21:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Simson is ha volt fúrva már átlépi a 49.8ccm et. Azisugyanez csak azt bevizsgálva derül ki hogy nagyobb 50ccm nél. Ránézésre nem látszik.
2014. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ismerősömet kapták el, de megúszta. Azt kell hazudni, nem tudtad, hogy 50-es és külfölditől vette, akit meg nem tudnak beidézni a rendőrök:-)

Így tévedés miatt megszüntették az ügyet.

De ezt egy 400-as motornál nehéz elhitetni

2014. dec. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!