Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy történik egy autó vásárlás?

Hogy történik egy autó vásárlás?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Autó váárlás előtt vagyok, szinte majdnem mindennel tisztában vagyok e a paírozás részében van egy két kérdésem.


Két opció van vagy autó kereskedőtől vagy magánszemélytől vásárolok.


Viszem a 4 példányos adásvételit, megegyezem ez eladóal aláírjuk, előtte jó volna egy eredetiség vizsálat még mielőtt bármit aláírnánk tény, aztán meg vagyunk. Papíron enyém a kocsi. Viszont kell egy biztosítás, neten online megköthető, addig egy centit nem gurulok. Első kérdés szerződés kötési díj mint olyan van-e mondjuk Uniqa, Alianznál? Illetve hétvégén is véglegesíteni lehet a biztostást?


Követkző kör okmányiroda.

-adásvételi

-eredetiségvizsgálat papírja

-biztosítás


Bekocogok, ugye itt történik az átírás 65 rongy. Kérdés ezen felül lesz-e költségem úgyértem hogy csak átírás van, vagy számoljak még másra is? Amint meg van az új törzskönyv enyém az autó, viszont mi van a teljesítmén adóval? Hogyan történik annak a besorolása lepapirozása?Kivel kell megcsinálni vagy ez már az okmányirodában meglesz??


Ezen kívül hagytam-e még ki valamit amit feltétlen meg kellcsinálni és ha igen mennyibe kerül.


Köszönöm, fontos lenne tudnom mindent.



2014. máj. 19. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Én autókereskedőtől vásároltam nem rég. Adásvételit megírjátok, utána megkötitek a biztosítást interneten, ha megkötötted, akkor kinyomtat neked egy papírt, ami igazolja, hogy van biztosítás a kocsidon. Ezt az igazoló papírt viszed magaddal az okmányirodába, adásvételivel, eredetiségvizsgálattal, és TÖRZSKÖNYVVEL. Ha megkapod a forgalmidat, belerakod a biztosítást igazoló papírt, mindaddig míg be nem fizeted a csekket, amit a biztosító kiküld neked a megadott címre, befizetés után a csekket rakod a forgalmiba.

Ha január után veszed a kocsit, akkor az előző tulaj fizette a kocsi éves teljesítmény adóját, tehát neked majd csak 2015 év elején küld az önkormányzat egy csekket a teljesítményadóról. Én februárban vettem, tehát nekem ugyanígy lesz. Más nem jut eszembe, szerintem nem hagytál ki semmit.

Viszont nézd meg, hogy ha volt hitel a kocsin, akkor ki van-e fizetve és ha igen, akkor a törzskönyvön a tulajdonos nevének kell lenni, akitől veszed, nem pedig a banknak aki a hitelt adta annak akitől veszed, különben nem tudod átírni a kocsit a nevedre. Ha a bank nevén van a törzskönyv, akkor annak a nevére kell íratni a törzskönyvet akitől megveszed, és csak utána írják át a tiedre. Ennyi, kérdezz bátran, hátha tudom.

2014. máj. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
#1 vagyok: Szerződés kötési díj nem tudom van-e, szerintem nincs. Nekem Allianznál van.
2014. máj. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!