Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy zajlik le pontosan egy...

Hogy zajlik le pontosan egy autó vásárlás?

Figyelt kérdés
Ha egy magán személytől vásárolok egy autot készpénzben akkor az hogy történik pontosan bemegyünk az ügyvédhez és ott milyen papirokat kell csinálni? És a kötelező biztositást is nekem kell intézni vagy azt automatikusan már az én lakcímemre küldik a csekket? Lehet ki röhögtök a kérdés miatt de még nagyon kezdő vagyok még sosem volt tapasztalatom előre is köszi a válaszokat.

2014. máj. 17. 23:22
 1/3 Beviz Elek ***** válasza:

Veszel formanyomtatványt. Talán bármelyik papír-írószer boltban.

Elmész, megnézed a verdát, ha kell megegyeztek az árban és kitöltitrk a formanyomtatványt. Fizetsz, pacsi.

Elvileg ekkor kötnöd kéne biztosítást (telefonon, neten) majd mehetnél haza, én hazamentem vele és este neten megkötöttem.


Ez után pedig eredetvizsga, átírás

2014. máj. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elek nagyjából leírta én egy kicsit még kiegészítem! Tehát, ügyvéd nem kell! Kell viszont adás-vételi szerződés 4 példányos, új fajta. Letöltöd a netről és kinyomtatod, vagy veszel. Kell két tanú. Elmész megnézni az autót, ha tetszik, kialkudod a vételárat, megbeszéled az eladóval, hogy ki állja az eredetvizsgának a díját. Ha jót akarsz magadnak, akkor az adás-vételi aláírása előtt, közösen elviszitek egy eredetvizsgálatra, vagy lefoglalózod az autót, a tulaj elviszi és másnap véglegesítitek a adás-vételt. Ha minden ok, akkor kifizeted és aláírjátok a szerződéseket. Fontos, hogy mind a 4 eredetiben alá legyen írva, a tanúk részéről is! Az indigós aláírást nem fogadják el! 2 példány a tied, 2 az eladóé. Ettől fogva tiéd az autó. Most jön a kötelező. Szintén ha jót akarsz, interneten keresztül, telefonon, vagy egy helyi biztosítónál azonnal megkötöd, mielőtt egy métert is gurulnál, vagy rizikózol és hazamész vele. Ha minden sikerült, akkor már csak az okmányiroda van hátra. Beviszed az adás-vételi egy példányát, a régi törzskönyvét, az eredetvizsga igazolását, a kötelező megkötéséről szóló igazolást, személyi okmányokat és egy rahedli pénzt. 1-2 óra várakozás és már hivatalosan is autótulajdonos lettél :) Nálunk az okmányirodán egyszerűbb bankkártyával fizetni, vagy el kell menni a postára, befizetni a csekket és vissza. Az új törzskönyvet majd postán fogják küldeni. Nagyjából ennyi, ha valamit kihagytam, majd a többiek kiegészítik. Sok sikert!
2014. máj. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat hát elég bonylult de majd csak túl leszünk rajta :)
2014. máj. 18. 09:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!