Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vásároltam autót, hogy is van...

Vásároltam autót, hogy is van ez az okmányirodában?

Figyelt kérdés

Eredetvizsgát megcsináltattam tegnap, allianznál már vasárnap megkötöttem a biztosítást,át is utaltam a pénzt, de e-mailt még mindig nem kaptam.

Az adásvételit és a többit be kell vigyem(gondolom a kötelezővel együtt) az okmányirodába és utána?

Mennyi pénz lesz mikor küldik ki az iratokat, stb.



2014. márc. 4. 10:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Bemész az okmányirodába az autó papírjaival, az adásvételivel, az eredetvizsgán kapott papírokkal (határozattal) meg a kötelező igazolásával. Na meg az igazolványaiddal.


Amikor sorra kerülsz elmondod h. autót vettél, szeretnéd átíratni.

Az ügyintéző elkéri a papírjaidat, átnézi, utána elkezdi az átírást. Egész rövid idő alatt megvan (relatíve), forgalmit a helyszínen nyomtatnak másikat, a törzskönyv 2-3 hét és a postás fogja hozni.


Hogy mennyit kell fizetni? Az eredetvizsgát már kifizetted, a forgalmi 6000, a törzskönyv 6000, az illeték a kocsitól függ.

Itt a kalkulátor:


[link]


Sok helyen lehet már kártyával fizetni, de még van ahonnan el kell menni csekket befizetni. Majd elmondják ott, vagy megkérdezheted előre telefonon, hogy mi módon tudsz fizetni.


De gondolom nem kerestél vissza, mert volt már ilyen kérdés.

2014. márc. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*autó papírjai = törzskönyv + forgalmi
2014. márc. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!