Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Melyik kötelező biztosítás a...

Melyik kötelező biztosítás a "legolcsóbb", amit legjobban megéri választani 2010-re?

Figyelt kérdés
B2 bonus-malus fokozat.
2009. dec. 16. 21:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2004-es suzuki ignis
2009. dec. 16. 21:43
 2/11 anonim ***** válasza:
[link] kiszámolhatod melyik éri meg neked.
2009. dec. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Felmondtad a régi biztosításod?Ha igen , akkor keress a neten kötelező biztosítás díjkalkulátort.

Nem mondhatjuk meg, melyik a legolcsóbb, mert sok mindentől függ.A neten tájékozódhatsz általában. Online kötésre, éves díjfizetésre, átutalásra vannak kedveszmények.

2009. dec. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól is függ nagyon, hogy hol laksz, hány éves vagy, mikori a jogsi, ezek nagy eltérések az egyes ajánlatokban is.


www.biztositas.hu

2009. dec. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

a jogosítvány megszerzésének dátumától, születési időtől, nő/férfi, vidéki vagy fővárosi, üzembentartó és tulajdonos egy személy-e... ezektől mind függ!


de ahhoz, hogy új biztosítást köss, a régit fel kell mondanod. ha most vásároltad az autót, akkor pedig ajánlom hogy a biztosítok saját honlapján számolj, mert ott mindig kevesebbet hoz ki, mint az internetes alkuszok többsége.


a genertelt nem ajánlom, ha kárt okozol, akár 35%-kal megemelik a biztosítási díjadat. szerencsére nem saját tapasztalat.


union24-et ajánlom, (az union biztositó online oldala) relative régi, megbizható biztosító, nekem a 2006-os Swiftre, B01-re, 23 éves hölgy tulaj-6éves jogsival, 6500Ft lett a negyedév, a korábbi allianzos 11500Ft helyett.


Páromnak szintén, 2006-os Swift, B02, 27éves, 2éve van jogsija, és 6000Ft.

:)


remélem segíthettem.

2009. dec. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Groupama Garancia biztosításom volt eddig, 7650 Ft / negyedévre kaptam csekkeket 2010-re. Nem most vettem a kocsit, csak tájékozódom, érdemes-e váltani.
2009. dec. 17. 00:55
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, minden segít. Szerintetek megéri váltani?
2009. dec. 17. 00:56
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha megkaptad a csekked akkor nem mondtad le a régit (vagy csak túlbuzgó volt a biztosítód). Ha nem mondtad le akkor már mindegy ...


Amúgy, ha van olcsóbb ajánlatod a jelenleginél, akkor megéri, ha nincs akkor nem :) Különböző forrásokból azt hallani, hogy az idén a biztosítottak kb 80%-nak megérte változtatni. Ha pusztán ezt az adaton nézem akkor ennyi a valószínűsége hogy Neked is megérné, megérte volna :)

2009. dec. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

??? Nem úgy van, hogy amíg nem fizetem be, addig változtathatok év végén??? Mert így tudtam!

Már október 26-án kiküldte a csekket a biztosító! (A negyedéves csekkeket persze csak 10 nappal a befizetés előtt küldi :((. A Groupama Garancia biztosító ez.

Akkor jövőre már szeptemberben kössek újat, ha új biztosítást akarok?

Versenyfutás az idővel... őő... a biztosítóval? :)

2009. dec. 23. 14:16
 10/11 anonim ***** válasza:
November 30. éjfélig le kellett mondanod a biztosítást a réginél ha váltani akartál. Ha nem tetted meg, akkor újabb egy évet "nyertél" a réginél. Az újat kiválasztani már ráérsz az év végéig, azaz szilveszter napjáig. Azért is írtam, hogy vagy nem mondtad le, vagy csak túlbuzgó volt a biztosítód, és ezért küldte ki a jövő évi első csekket.
2009. dec. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!