Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyibe kerül egy Mazda6...

Mennyibe kerül egy Mazda6 fenntartása osztrákba? (Adó+biztosítás)

Figyelt kérdés
Kérdésem lenne hogy mennyibe kerülne egy mazda6 kombi, dízel,1998ccm3-as motor, 100kw-136LE, 2003-as évjárat, 1470kg adója 1évre + egy átlagos biztosítás? Válaszokat előre is köszönöm.

2014. márc. 21. 00:43
 1/1 anonim válasza:

Üdv! a biztosítás függ még

-életkor (Szültési dátum)

-mennyi idelye van jogosítványa

-az autó tárolási helye (utcán,udvaron,garázsban,parkolóházban,őrzött parkolóban stb...)

-a vezetők köre (pl csak a szerződött személy vezetheti az autót, avagy más is) ez választaható


az adó pedig függ még az autó euro besorolásától is viszont dízel révén jelentősen magasabb mint egy benzinesé, mivel a környezetvédelmi adó elég magas lesz az autó kora miatt.


Nos kiszámoltam az én adataimra pl:

33 éves gyok 14éve van jogosítványom és a fent nevezett autó mondjuk az utcán parkol a házam előtt de van benne riasztó, valamint csak én vezetem!

Nekem így jött ki a legolcsóbb biztosítónál havi szinten 87Euro azaz a mai árfolyammal nézve havi 27057Ft havonta a biztosítás ha itthon kötöm ugyanerre az autóra 33470Ft az ÉVES biztosításom!


Adó ha az autó pl euro3 as motorral rendelkezik akkor még éves szinten 440eurót kell befizetni!

Durván számolva is az autó éves fentartása átszámolva:

87x12 1044Euro 324.684Ft az éves biztosítás + az éves adó 440Euro 136.840Ft ez összesen 461.524Ft évente

Ebből a pénzből már simán honosíttatod idehaza, és még marad is belőle!

2014. márc. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!